Jesteś w: Manager » Rynek

World Robotics Report 2018: stały wzrost zainteresowania robotami przemysłowymi

25.10.2018 11:12  Rynek


Ustalenia tegorocznego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) przedstawiono na konferencji prasowej podczas World Robot Summit w Tokio.

Wśród głównych ustaleń znajduje się stały wzrost inwestycji w roboty przemysłowe - światowa sprzedaż robotów przemysłowych podwoiła się w latach 2013-2017 (o 114%) a prognozy na kolejne trzy lata (2018-2021) szacują średni roczny wzrost sprzedaży na całym świecie na poziomie 14%.

„Podobnie jak w przypadku poprzednich raportów IFR, ustalenia obecnego są zgodne z doświadczeniami Universal Robots. Także dostrzegamy istotne zainteresowanie i chęci automatyzacji procesów oraz to, że coraz więcej przedsiębiorstw – niezależnie od ich wielkości – uzyskuje korzyści płynące ze stosowania robotów w środowiskach produkcyjnych” – stwierdził Esben Østergaard, współzałożyciel i CTO firmy Universal Robots.

W raporcie z 2018 roku IFR wyróżnia wiele przełomowych technologii, takich jak koncepcja współpracy ludzi z maszynami oraz łatwość programowania robotów, które przyczynią się do podnoszenia wydajności produkcji i rozszerzania zakresu zastosowań robotów.

„Robotyzacja pomaga utrzymać stałą jakość i poprawia powtarzalność przepływu pracy. Roboty współpracujące, będące istotą współpracy człowieka z maszyną, są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ współpracują z pracownikami, a nie ich zastępują. Zdecydowanie obserwujemy wzrastający popyt na produkty, które zawierają zarówno element "ludzkiej kreatywności", jak i ustandaryzowanej wysokiej jakości” – powiedział Esben Østergaard.

Universal Robots od zawsze stawiał na łatwość programowania – jest to jeden z czynników, który umożliwił firmie bycie liderem na rynku robotów współpracujących.

 

„Od samego początku zależało nam na tym, aby użytkownicy rozumieli sposób działania i programowania naszych cobotów – to leżało u podstaw naszego DNA. Pod pojęciem „współpracujący” rozumiemy właśnie łatwość obsługi i integracji. To właśnie wyróżnia nas spośród konkurencji i cieszę się, że IFR właśnie tę cechę podkreśla jako przełomową – zgadzam się z tym całkowicie” – dodaje Esben Østergaard.   

W raporcie wskazywany jest rosnący popyt na automatyzację z wykorzystaniem robotów szczególnie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i metalowej. Pięć głównych rynków – Chiny, Japonia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Niemcy – reprezentuje 73% łącznego wolumenu sprzedaży w 2017 roku, co pokrywa się z doświadczeniami firmy Universal Robots na tych rynkach.

Więcej informacji na temat World Robotics Report 2018 opublikowanego przez IFR można znaleźć tutaj.

opr. wogr

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager