Jesteś w: Manager » Rynek

Udana emisja akcji spółki Mabion

26.10.2015 11:55  Rynek
Mabion – firma biotechnologiczna zajmująca się lekami biotechnologicznymi najnowszej generacji – dokonała emisji 360 tys. akcji po cenie emisyjnej 47 zł każda. Po rejestracji w sądzie kapitał zakładowy spółki wyniesie 1 116 tys. zł.

Akcje objęli inwestorzy instytucjonalni w drodze oferty prywatnej, zgodnie z podjętą 30 września 2015 roku uchwałą NWZA o kapitale docelowym. Spółka pozyskała łącznie ok. 17 mln zł, które zostaną wykorzystane m.in. na kontynuowanie badań klinicznych leku Mabion CD20.
– Pozyskane środki umożliwią spółce Mabion ciągłość prowadzonych działań i zwiększą komfort negocjacyjny z potencjalnymi dystrybutorami leku Mabion CD20. Prowadzenie badań klinicznych i proces rejestracji leku biopodobnego to procedura skomplikowana i długotrwała, tym ważniejsze jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza finansowego aby spółka mogła prowadzić działania nieprzerwanie. Obecnie Złożyliśmy już dokumenty do GIF w celu certyfikacji Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim i realizujemy kolejne punkty harmonogramu w celu jak najszybszej rejestracji leku Mabion CD20. Zależy nam na jak najsprawniejszym wprowadzeniu naszego leku biopodobnego na rynek, a dodatkowe finansowanie zdecydowanie usprawni to zadanie – mówi Maciej Wieczorek, prezes spółki Mabion.

W dniu 30 września NWZA firmy podjęło uchwałę o kapitale docelowym spółki pozwalającą na wyemitowanie akcji kolejnych serii do łącznej wartości nominalnej 100 tys. zł. Uchwała zawiera warunek, że cena akcji w potencjalnej emisji nie może być niższa niż 47 zł. Poza emisją akcji serii M, Spółka podpisała z głównymi akcjonariuszami spółki przedwstępne umowy objęcia 340.000 akcji zwykłych na okaziciela serii N po cenie emisyjnej wynoszącej 47 zł za jedną akcję.
Źródło: Mabion
(DG)
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager