Jesteś w: Manager » Rynek

Uber wkroczył do Krakowa

07.01.2016 16:40  Rynek
Uber, amerykański twórca aplikacji mobilnej do zamawiania usług transportu, utworzył Centrum Operacyjne w Browarze Lubicz w Krakowie. Na ponad 1000 mkw. powierzchni zatrudnienie znajdzie około 140 pracowników.

Centrum Operacyjne będzie drugą lokalizacją firmy UBER w Polsce.
UBER to amerykański start-up, który powstał w San Francisco w 2009 roku, obecnie firma działa w 67 krajach, oferując swoje usługi w 361 miastach na świecie. Od roku 2014 roku UBER obecny jest w Polsce, pierwszymi użytkownikami aplikacji byli mieszkańcy Warszawy. W przeciągu roku, polski rynek stał się jednym z najszybciej rozwijającym się rynkiem firmy w Europie. Ciepłe przyjęcie aplikacji przez polskich użytkowników i duża otwartość Polaków na innowacje zadecydowały o Centrum Operacyjnego w Krakowie. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za wspieranie społeczności UBERA i rozwijanie procesów biznesowych dla rynków w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Dział Powierzchni Biurowych CBRE doradzał najemcy przy procesie negocjacji.

– Polska jest niesamowicie sprzyjającym miejscem dla firm z sektora kreatywnego, BPO oraz startupów. Nasz kraj posiada wysoki potencjał inwestycyjny, młodą i dobrze wykształconą kadrę a także biznesowe środowisko, które wspiera nowe inicjatywy. Ostatnie decyzje największych światowych firm takich jak Google, Facebook i UBER dowodzą, że Polska to najlepsze miejsce do rozwijania biznesu. Ostatni ranking przygotowany przez Brytyjską Szkołę Biznesu i Zarządzania prezentuje Polskę jako trzecią, najlepszą lokalizację na świecie do prowadzenia startupu – komentuje Kamil Tyszkiewicz, Associate Director, Office Agency w CBRE.

Firmy z sektora kreatywnego są zainteresowanego lokowaniem swoich oddziałów w Polsce, ponieważ polski rynek oferuje ogromne możliwości rozwoju. Znaczna część strupów jest rozwijana przez młodych ludzi, którzy oferują kreatywne rozwiązania i interesujące produktu, które są w stanie usprawnić biznes.
Źródło: CBRE
[qnt]
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager