Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Manager » Rynek

Startupy: DemoDay Bridge to MassChallenge Warsaw - znamy nazwy 10 zwycięzców

23.01.2018 17:17  Rynek
23 firmy z Europy Środkowej i Wschodniej wzięły udział w intensywnym bootcampie w ramach Bridge to MassChallenge Warsaw – pilotażowej odsłonie jednego z największych akceleratorów na świecie, MassChallenge, skierowanej do firm z tej części świata.

W ramach programu firmy z 12 krajów przez 4 dni pracowały z międzynarodowymi ekspertami, przedstawicielami funduszy VC i korporacji oraz głównymi partnerami B2MC Warsaw, tj. PKO Bankiem Polskim, Visa oraz PGE Nowa Energia, nad strategią wyskalowania ich biznesów na nowe rynki.
 
W trakcie bootcampu, uczestnicy programu spotkali się z ponad 40 ekspertami i mentorami z Polski, USA i Izraela, odbyli ponad 160 indywidualnych sesji mentoringowych oraz wzięli udział w serii warsztatów i paneli dyskusyjnych w tematach takich jak finansowanie wzrostu i międzynarodowej ekspansji, sprzedaż na nowych rynkach czy aspekty prawne i podatkowe związane z wychodzeniem na nowe rynki. Wśród ekspertów znaleźli się także przedstawiciele partnerów merytorycznych programu, tj. K&L Gates oraz Deloitte.
 
Podczas wielkiego finału – DemoDay Bridge to MassChallenge Warsaw, wszystkie 23 firmy miały możliwość zaprezentowania swoich biznesów przed gronem zaproszonych gości. Na tej podstawie, jury wyłoniło najlepszą 10 firm (5 z PL i 5 z CEE), których potencjał rozwoju i wyskalowania swojej działalności uznali za największy. Wybrani finaliści wezmą udział w kolejnym intensywnym bootcampie, tym razem w Bostonie, w siedzibie MassChallenge. Będą oni mieli szansę zweryfikować w praktyce swoje plany rozwoju, poznać bliżej ekosystem innowacji w USA oraz odbyć serię biznesowych spotkań.
 
Wśród wybranej 10 finalistów znaleźli się:

bNesis oferuje platformę służącą bankom i instytucjom finansowym w integracji zewnętrznych aplikacji za pośrednictwem API. Za pomocą kilku kliknięć, potencjalni kredytobiorcy dzielą się swoimi miernikami finansowymi w czasie rzeczywistym ze wszystkich swoich rachunków w bankach, zamiast łączyć niezbędne systemy osobno. System scoringowy banku analizuje wydatki, dochody i inne dane kredytobiorcy, w tym informacje z innych banków i instytucji, a nawet sklepów internetowych i serwisów społecznościowych, a po kilku minutach generuje zgodę lub brak zgody na udzielenie kredytu.

CertChain – sieć certyfikacji oparta o technologie blockchain. Certchain to pierwsza globalna, zdecentralizowana platforma, na której każdy może śledzić cały cykl procesu potwierdzania jakości każdego produktu lub usługi.
DrOmnibus stworzyło platformę cyfrową opartą na Stosowanej Analizie Behawioralnej, która wspiera terapię dzieci z autyzmem. Aplikacja DrOmnibus automatycznie dostosowuje się do indywidualnych możliwości każdego dziecka, aby pomóc mu w nauce podstawowych umiejętności społecznych i kognitywnych, koncentrowaniu się na ćwiczeniach, podtrzymywaniu uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz usprawnieniu logicznego myślenia i pamięci.

Funtronic oferuje interaktywne narzędzia dydaktyczne, które z powodzeniem mogą być stosowane na różnych poziomach kształcenia. Znajduje również zastosowanie w rehabilitacji i zabawie.

KLEAR Lending to platforma kredytowa P2P, oferująca alternatywną w stosunku do tradycyjnych formę pożyczania pieniędzy. Firma zbudowała środowisko łączące ludzi, którzy potrzebują pieniędzy z ludźmi poszukującymi wyższego zwrotu z oszczędności. Celem Klear Lending jest połączenie usług finansowych P2P i bezpłatnej edukacji finansowej.
 
ShelfWise zapewnia oprogramowanie do natychmiastowego rozpoznawania półek sklepowych w czasie rzeczywistym, umożliwiając firmom weryfikację i ocenę planogramów – tj. sposobu prezentacji produktów w sklepie. Dzięki sztucznej inteligencji, w ciągu zaledwie kilku sekund, aplikacja pozwala firmom ocenić obecność i ekspozycję produktu oraz zgodność z planogramami już na etapie wizyty przedstawiciela handlowego w sklepie. Rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim do firm z branży FMCG oraz sprzedawców detalicznych.

Skriware opracowało ekosystem drukowania 3D dla domu i szkoły, składający się z intuicyjnych, łatwych w obsłudze drukarek 3D, interaktywnej platformy e-learningowej oraz e-biblioteki gotowych do druku modeli 3D. Misją firmy jest pomoc użytkownikom w rozwijaniu ich interdyscyplinarnych umiejętności (z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki) poprzez proces projektowania, budowania i programowania robotów.
Smart Technology Group opracowała czytniki, które łączą wszystkie kluczowe technologie IoT w jednym urządzeniu (RFID, Beacon, WiFi, ZigBee i GSM/GPRS). Ich urządzenia sprawiają, że detekcja jest bezbłędna, szybsza i tańsza - dzięki smart RFID są w stanie wykryć setki przedmiotów w ciągu kilku sekund, z dużej odległości i podczas ruchu.

Spaceflow to aplikacja, która cyfryzuje życie w budynkach, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie pełnego potencjału środowiska i udogodnień budynku, a także potencjału ludzi skupionych w każdej lokalnej społeczności.
Talk-A-Bot to kompleksowe rozwiązanie dla klientów korporacyjnych i największych marek. Talk-A-Bot obsługuje 50+ języków i wszystkie popularne platformy. Ich unikatowe boty zbudowane są z ponad 30 zintegrowanych modułów funkcyjnych i wykorzystują wiedzę marketingową chatbotu, zbudowaną na bazie dziesiątek milionów rozmów.

wogr
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager