Jesteś w: Manager » Rynek

Huawei - sankcje USA wstrzymują rozwój sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy

03.07.2019 11:07  Rynek

IDC przedstawiło swoją opinię na temat rozwoju sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy oraz, co nie mniej ważne, na temat znaczenia zablokowania Huawei przez USA.

 

Na spotkaniu branżowym zorganizowanym przez Huawei, Carla Arend, główny analityk IDC, dokonała przeglądu najnowszych trendów w dziedzinie przechowywania danych w chmurze, wysokowydajnych pamięci masowych flash, a także wspólnych i zweryfikowanych standardów wymiany danych. 

 

Wszystkie te obszary, według IDC, stanowią podstawę do dalszego rozwoju i cyfrowej transformacji. Mogą być wykorzystane do obsługi sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy, które wymagają efektywnej i szybkiej wymiany danych.  

 

Na drodze do ich dalszego rozwoju mogą stanąć jednak sankcje nałożone na Huawei 15 maja przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, których konsekwencje wyjdą daleko poza Huawei.

 

IDC skomentowało zaistniałą sytuację w badaniu zatytułowanym U.S. Bans Threaten Huawei's Growth and Partners Share Risk; IT Buyers Face Tough Decisions Until There Is More Clarity. Firma analityczna na razie nie zamierza korygować swoich prognoz dotyczących rynku. Jednakże kiedy tak dużemu graczowi grozi wycofanie z gry, mogą pojawić się konsekwencje zarówno dla jego dostawców, jak i klientów – a w przypadku Huawei jest ich wielu.

 

IDC wierzy, że jednostronne działania USA doleją tylko więcej oliwy do ognia i zmotywują Huawei do wypracowania nowej strategii, polegającej na uniezależnieniu się od amerykańskich komponentów i technologii na potrzeby działalności związanej z infrastrukturą IT.  

 

Chińska firma już od dłuższego czasu prowadzi stosowne działania w tym kierunku i może zacząć korzystać z wielu alternatywnych podwykonawców, na przykład chińskich producentów chipów. 

 

W tym momencie sytuacja Huawei jest płynna i wyjątkowo trudno jest przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach i tygodniach. IDC spodziewa się, że działania podejmowane przez Stany Zjednoczone staną się poważnym wyzwaniem dla Nabywców rozwiązań IT. 

Podczas spotkania Carla Arend stwierdziła również, że jedną z konsekwencji obecnych wydarzeń będzie ograniczenie tempa rozwoju całej branży telekomunikacyjnej. Już sama niepewność odgrywa tutaj ogromne znaczenie – konkluduje IDC.

opr. Wojciech Gryciuk

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager