Jesteś w: Manager » Rynek

SAP Polska wśród najbardziej angażujących pracodawców

27.10.2017 00:17  Rynek
52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, o 14% mniej niż w całej Europie – to wyniki najnowszych badań firmy Aon Hewitt. Organizowany przez nią konkurs Aon Najlepsi Pracodawcy (Aon Best Employers) wyróżnia organizacje, które w czasach silnej rywalizacji o pracownika potrafią budować angażujące miejsca pracy. Najlepszym pracodawcą w tegorocznej edycji nagrody został SAP Polska.

Aon Best Employers to międzynarodowy program, który od ponad 15 lat wyłania firmy tworzące najbardziej angażujące miejsca pracy. To wyjątkowy ranking, bo tytuł zostaje przyznany wyłącznie w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzanej wśród pracowników, mierzącej między innymi poziom ich zaangażowania. Dodatkowo, firmy uczestniczące w badaniu są poddawane wnikliwemu audytowi procesów i procedur związanych z ludźmi. Badani pracownicy zachowują anonimowość, przejrzystość całego procesu kontrolują zewnętrzni badacze. W ramach polskiej odsłony konkursu przebadanych zostało już ponad 1000 firm, zatrudniających łącznie blisko pół miliona pracowników.

W tegorocznej edycji do wąskiego grona laureatów rywalizacji dołączył SAP Polska. Działania firmy w ostatnich latach to przykład skutecznego rozwoju zespołu i jego tożsamości w obliczu znaczących zmian całej organizacji.
 

- W badania zaangażowało się aż 81% pracowników SAP Polska. Udział w tego typu programach to ważny test dla działów HR. Dowiadujemy się, jak zespół postrzega naszą organizację pod kątem zarządzania zasobami ludzkimi, dbania o ich rozwój czy pozytywną atmosferę pracy. W 2013 roku znacząco zwiększyliśmy skalę zatrudnienia, włączając do swoich struktur centrum badawczo-rozwojowe firmy Hybris w Gliwicach. Zespół - dotychczas mocno sprzedażowy i doradczy, zmienił swój charakter. Znalazło się w nim wielu programistów i innych specjalistów IT. Dziś w Gliwicach zatrudniamy ponad 300 specjalistów, którzy tworzą rozwiązania SAP Hybris - wdrażane na całym świecie. Połączyliśmy dwie skrajnie różne kultury organizacyjne. Dbamy o to, by nasz zespół wzajemnie się inspirował i uczył nowych możliwości. Inwestujemy w rozwój gliwickiego centrum, stale rekrutujemy kolejne osoby – komentuje Katarzyna Rusek, Menedżer HR w SAP Polska.

opr. wogr

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager