Jesteś w: Manager » Rynek

Robyg wypłaci sowitą dywidendę

16.03.2017 09:36  Rynek
Rada nadzorcza spółki Robyg przyjęła rekomendację dywidendy za 2016 rok w wysokości 0,27 zł na akcję, czyli 8 proc. obecnej kapitalizacji spółki. Decyzję o wypłacie i wysokości dywidendy podejmie WZA.
 
W styczniu roku rada nadzorcza Grupy Robyg zatwierdziła zaproponowaną przez zarząd politykę dywidendy zysków na lata 2016-2017. Przyjęty plan umożliwia przeznaczenie 65-80 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy na wypłatę dywidendy. Decyzja podyktowana była bardzo dobrą kondycją finansową spółki oraz chęcią dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
 
– 2016 to rekordowy rok dla grupy – spółka zakontraktowała 2 957 lokale, a przekazała ok. 2 800. Mieszkania Robyg są konkurencyjne zarówno pod względem jakości, jak i dodatkowych udogodnień. Grupa ma zabezpieczony bank ziemi na ok. 14 tys. lokali – czyli 3-4 lata działalności operacyjnej – komentuje Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robygu.
 
Firma prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ursus, Wilanów, Wola, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – na Pradze Południe, Białołęce i Ursynowie. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz, Zaspa oraz w planach Śródmieście.
 
– Robyg jest solidnym, wiarygodnym partnerem biznesowym i zgodnie z tym uważa, że sukces spółki, to także sukces jej Akcjonariuszy. Stąd też przekonanie o konieczności dzielenia się wypracowanym zyskiem – uwzględniając plan inwestycyjny i dobrą kondycję finansową spółki. Dlatego rada nadzorcza poparła rekomendację zarządu dla walnego zgromadzenia akcjonariuszy odnośnie przekazania ponad 71 mln zł na wypłatę dywidendy. Grupa Robyg uważa, że jest to obowiązek każdego szanującego się przedsiębiorstwa o solidnych podstawach, dlatego też – przy utrzymaniu dobrych współczynników przedsiębiorstwa – obecna polityka dywidendowa powinna być kontynuowana w kolejnych latach – uważa Oscar Kazanelson.
 
Robyg od lat znajduje się w ścisłej czołówce deweloperów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych – jest to efekt starannej analizy rynku i aktywnego reagowania na zmieniającą się sytuację. Dlatego mieszkania Robyg posiadają jeden z najkorzystniejszych stosunków jakości do ceny – dodatkowo wyposażone w system Smart House. Technologia ta cały czas zyskuje na popularności, a Grupa jest pionierem w kompleksowym wdrażaniu jej na rodzimym gruncie. Robyg jest obecnie jedynym deweloperem, który w każdym lokalu bezpłatnie instaluje Smart House.
Źródło: Robyg
[qnt]
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager