Jesteś w: Manager » Rynek

Roboty mobilne szansą na zautomatyzowanie transportu wewnętrznego w zakładach w Europie Środkowo-Wschodniej

06.03.2018 08:40  Rynek
Najszybciej rozwijający się producent robotów mobilnych Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoje rozwiązania podczas spotkania w Warszawie. MiR100 i MiR200 to roboty, dzięki którym przedsiębiorstwa produkcyjne zyskują możliwość zautomatyzowania transportu wewnętrznego oraz zoptymalizowania procesów produkcyjnych. Za działalność MiR w regionie odpowiada Jesper Sonne Thimsen, Area Sales Manager CEE, Mobile Industrial Robots.

„Widzimy w rynku Europy Środkowo-Wschodniej duży potencjał dla współpracujących robotów mobilnych. Zarówno lokalne firmy, jak i międzynarodowe korporacje mające swoje centra produkcyjne w regionie, stoją w obliczu wyzwań związanych z optymalizacją kosztów produkcji. Robotyzacja wydaje się oczywistym rozwiązaniem, coraz bardziej dostępnym dla szerokiego kręgu firm” – powiedział Jesper Sonne Thimsen, Area Sales Manager CEE, Mobile Industrial Robots. 


Współpracujące roboty mobilne są nowym segmentem rynku robotycznego i mogą być odpowiedzią na wyzwania naszego regionu. Bezpiecznie optymalizują logistykę wewnątrzzakładową, pomagając eliminować kosztowne wąskie gardła w przepływie materiałów oraz zwiększać efektywność produkcji. Zwrot z inwestycji w przypadku mobilnych robotów MiR wynosi często mniej niż 1 rok.


Produkty – MiR100 i MiR200


Współpracujące roboty mobilne MiR są autonomiczne i posiadają wbudowaną inteligencję. Nawigują bezpiecznie wokół ludzi i maszyn, a czujniki i kamery pozwalają im na bieżąco reagować na zmieniające się warunki w zakładzie i wyszukać zawsze optymalną trasę do punktu docelowego. Kontrolę nad robotami mobilnymi MiR może sprawować operator bez doświadczenia programistycznego, wykorzystując do tego przyjazny interfejs dostępny z poziomu przeglądarki internetowej na smartfonie, tablecie czy komputerze. Robot mobilny MiR100 może transportować materiały o maksymalnej masie 100 kg, natomiast MiR200 – do 200 kg. Roboty MiR są przystosowane do prostego uzupełniania je o moduły nastawne, do których należą: pojemniki, stojaki, podnośniki, przenośniki lub ramiona współpracujące – w zależności od potrzeb danego zastosowania.


Jako jedyny producent robotów mobilnych, MiR oferuje także MiRHook, który może być umieszczony na robotach MiR i ciągnąć np. klatki, wózki czy widły do palet. Z wykorzystaniem MiRHook udźwig robota MiR100 wzrasta do 300 kg, a w przypadku MiR200 – do 500 kg.


Sieć dystrybucyjna w CEE


Mobile Industrial Robots proponuje swoje rozwiązania w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez sukcesywnie rozbudowywaną sieć dystrybutorów i integratorów. Na chwilę obecną w regionie jest ich 9. Współpraca z lokalnymi partnerami daje MiR lepszą znajomość specyfiki rynku. Dystrybutorzy i integratorzy zapewniają też wsparcie techniczne przy wdrożeniu i obsługiwaniu robotów. W Polsce dystrybucją robotów MiR zajmuje się firma Encon-Koester.


O
Mobile Industrial Robots


Firma rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i tanio zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 - 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii.

Więcej informacji na stronie
www.mobile-industrial-robots.com.

wogr

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager