Jesteś w: Manager » Rynek

Ricoh: wyniki badania "Co hamuje efektywność pracy?"

31.07.2019 22:01  Rynek

Które zadania w pracy biurowej w największym stopniu hamują efektywność? Wyniki badań Ricoh wskazują trzy główne czynniki.

Są to: skomplikowana digitalizacja dokumentów (41%), nieefektywne procesy wewnętrzne tzw. efekt wąskiego gardła (39%) oraz nieintuicyjny system archiwizacji (37%). Do czego prowadzą? Skutkują niedotrzymywaniem terminów (48%) oraz obniżają poziom obsługi klientów (48%). Co za nie odpowiada? Nieodpowiednia kultura organizacyjna, źle zaprojektowane procesy i brak odpowiedniej infrastruktury lub jej niedopasowanie do konkretnych zadań. 

 

Brak dostępu do efektywnych narzędzi źle wpływa również na samych pracowników. Nieodpowiednie zaplecze technologiczne rodzi frustracje (47%), obniża efektywność (43%) oraz motywację do pracy (41%). 

 

- Wyzwania, którym obecnie muszą sprostać współczesne firmy są ogromne.  Szybkie tempo zmian sprawia, że przedsiębiorstwo musi działać sposób bardzo elastyczny. Wymaga to odpowiedniego dostosowania zaplecza technologicznego i kultury organizacyjnej – powiedział Paweł Barski, Marketing Director w Ricoh Polska. – Podczas podejmowania decyzji o inwestycji w nowe narzędzia należy wziąć pod uwagę możliwość ich aktualizacji i dopasowania do zmieniających się potrzeb. Dobrym przykładem jest najnowsza generacja inteligentnych urządzeń drukujących Ricoh IM C2000 - C6000, których możliwości można elastycznie rozwijać dzięki dostępowi do szerokiego pakietu aplikacji i aktualizacji - dodał.  

 

Jakie korzyści może przynieść wdrożenie nowoczesnych narzędzi?

Zarządzający europejskimi firmami wśród najważniejszych korzyści wymieniają: zwiększenie efektywności pracy (70%), podniesienie motywacji do pracy (68%) oraz lepsze wykorzystanie kompetencji pracowników (67%). Ponadto nowoczesne narzędzia umożliwiają pracownikom wdrożenie pomysłów i innowacyjnych rozwiązań (67%) oraz ograniczają czas, jaki muszą poświecić na realizację żmudnych zadań (66%). Innowacje w miejscu pracy to nie tylko wynik technologicznej rewolucji, ale również sposób na dotrzymanie jej kroku. Wymaga to jednak inwestycji w narzędzia, które odpowiadają zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom firmy.

 

Nowa inteligentna generacja urządzeń drukujących

Nową generację inteligentnych urządzeń drukujących RicohIM C2000(A)/IM C2500(A), IM C3000(A)/IM C3500(A), IM C4500(A)/IM C5500(A), IM C6000 stworzono z myślą o nowoczesnym środowisku pracy. Urządzenia wyposażono w pakiet funkcji zapewniających wysoki standard bezpieczeństwa danych, nowy dotykowy panel sterowania oraz platformę Always Current Technology, dzięki której użytkownik ma natychmiastowy dostęp do aktualizacji i najnowszych aplikacji. To rozwiązanie pozwala sukcesywnie rozwijać możliwości oferowane przez nową generację inteligentnych MFP. Z kolei za sprawą nowej platformy Ricoh Intelligent Support Ricoh wprowadza zupełnie nową jakość w obszarze opieki serwisowej. To rozwiązanie monitoruje stan urządzeń i pozwala na zdalne rozwiązywanie niektórych zadań serwisowych. System wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne i bazuje na zaawansowanej analizie danych. Umożliwia to bardzo precyzyjną kontrolę poprawności działania wszystkich procesów i znaczne obniżenie wystąpienia ryzyka awarii.

opr. Krystian Lis

__________________________________________________

Kalendarium

wrzesień 2019 r. 
I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum CEE - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.html

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager