Jesteś w: Manager » Rynek

PoLAND of IT masters – rusza projekt realizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne na zlecenie MSZ

31.10.2019 10:18  RynekJego celem jest wsparcie promocji Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacji w cyfrowym świecie. Efektami projektu są materiały informacyjne przedstawiające wybitnych polskich informatyków, firmy z powodzeniem rywalizujące na całym świecie oraz ich wyjątkowe produkty. Projekt realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zaangażowało się w niego wiele wybitnych postaci środowiska IT w Polsce.

Wszystko zaczęło się od potrzeby tworzenia pozytywnego wizerunku Polaka w świecie, a okazją do podjęcia tej inicjatywy był konkurs MSZ - "Dyplomacja publiczna". 

W ramach tego konkursu Polskie Towarzystwo Informatycznie realizuje projekt „Od polskiej szkoły matematycznej do polskiej szkoły algorytmiki i programowania – czyli o informatykach, polskiej żyle złota”. Jego celem jest wsparcie promocji Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania ale także szerzej pojętych twórców cyfrowej rzeczywistości – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacji w świecie. Produktami projektu są materiały informacyjne przedstawiające wybitnych polskich informatyków oraz ich wspaniałe osiągnięcia w dziedzinie budowy oraz wykorzystywania narzędzi sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, rozszerzonej rzeczywistości, gier komputerowych oraz innych topowych trendów IT.

Dzięki temu PTI chce pokazać, że sukcesy, które od ponad 26 lat odnoszą młodzi Polacy w olimpiadach informatycznych, mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym czy innych zawodach, nie są przypadkiem a następstwem polskiej szkoły matematycznej oraz stworzenia polskiej szkoły algorytmiki i programowania.

PTI oferuje do wykorzystania przez zespoły promocji polskich placówek za granicą, ale także w Polsce, materiały informacyjno-promocyjne w postaci tekstowej (foldery w językach polskim oraz angielskim), jak i w formie wideo (film, spoty) przedstawiające osiągnięcia polskich informatyków  oraz ich wkład w rozwój wiodących firm sektora technologii cyfrowej.

Stworzone zostało logo promocji oraz hasło
"PoLAND of IT masters". PTI jest przekonane, że jego przedsięwzięcie stanowić będzie początek szerszego ruchu. Chcemy, aby było kontynuowane i pokazywało wiele znanych i mniej znanych osiągnięć, jakie są udziałem polskich informatyków i polskich firm sektora IT.

Projekt wspiera wiele osób o niekwestionowanych osiągnięciach. W materiałach promocyjnych wypowiedzieli się m.in. profesorowie - Jan Madey, Krzysztof Diks, Marek Hołyński, Joanna Przegalińska, Maciej Sysło czy Krzysztof Loryś; przedstawiciele biznesu - Adam Góral, Janusz Filipiak, Adam Kiciński, Maciej Popowicz, Tomasz Stachowicz, Grzegorz Miechowski, Jakub Michalski oraz zwycięzcy olimpiad i mistrzostw w programowaniu - Andrzej Gąsienica-Samek, Marek Cygan, Krzysztof Onak, Jarosław Kwiecień, Tomasz Czajka oraz Filip Wolski. O powodach tworzenia w Polsce centrów rozwojowych głos zabrali: przedstawiciel Intela - Viktor Canseco oraz Googla - Ewa Maciaś.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronach PTI oraz www.landofitmasters.pl

#polandofitmasters

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager