Jesteś w: Manager » Rynek

Po godzinach: Portuglia najlepszym kierunkiem turystycznym świata po raz drugi z rzędu

03.12.2018 14:25  Rynek
Portugalia została wybrana najlepszym kierunkiem turystycznym świata drugi rok z rzędu w konkursie World Travel Awards. Rozdanie nagród miało miejsce w ostatnią sobotę, 1 grudnia, w Lizbonie, w Pátio da Galé.

 

Ten tytuł został przyznany Portugalii po raz pierwszy w 2017 r. a w 2018 r. kraj utrzymał swoją pozycję. Oprócz Portugalii, do tytułu były nominowane RPA, Brazylia, Hiszpania, Stany Zjednoczone Ameryki, Grecja, Indie, Indonezja, Jamajka, Malediwy, Maroko, Nowa Zelandia, Kenia, Ruanda, Sri Lanka i Wietnam.

W  konkursie World Travel Awards Portugalii przyznano  ogółem rekordową liczbę 16 nagród. Dla porównania, w roku ubiegłym kraj otrzymał  7 nagród a w 2016 r. - cztery nagrody.

W czerwcu br, Portugalia po raz drugi z rzędu została wybrana Najlepszym Kierunkiem Turystycznym Europy.

W ciągu ostatnich trzech lat zainteresowanie Portugalią znacznie wzrosło. Od 2015 r. liczba artykułów o Portugalii jako kierunku turystycznym w zagranicznych mediach wzrosła 107%.

W opinii Sekretarz Stanu ds. Turystyki Portugalii, Any Mendes Godinho, „to wielki zaszczyt ponownie otrzymać ten tytuł. Jesteśmy drugi rok z rzędu mistrzami świata w turystyce. Świadczy to o uznaniu międzynarodowym dla Portugalii, wynikającym z pracy wszystkich Portugalczyków. Portugalia jest naprawdę kierunkiem nie do pominięcia. Wyróżnienie to jest z pewnością nagrodą dla Portugalczyków.”

Wojciech Gryciuk


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager