Jesteś w: Manager » Rynek

Po godzinach: Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie po raz drugi z rzędu

07.07.2018 11:43  RynekPortugalia została wybrana po raz drugi z rzędu Najlepszym Kierunkiem Turystycznym w Europie w konkursie World Travel Awards. Nagrody zostały rozdane 30 czerwca w Atenach, w Grecji.

Tytuł ten został przyznany Portugalii po raz pierwszy w 2017 r. a obecnie, w 2018 r., po raz drugi. Oprócz Portugalii do tej nagrody były nominowane takie kraje jak Austria, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.


W tym roku Portugalia otrzymała ogółem 36 nagród. Oprócz tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Europy dla kraju, Najlepszym Kierunkiem Wyspiarskim została wybrana Madera, a Najlepszym Kierunkiem Miejskim i Najlepszym Portem Wycieczkowym - Lizbona.


Z kolei Turismo de Portugal po raz kolejny zostało uznane za najlepszą narodową organizację turystyczną w Europie.


Według Sekretarz Stanu ds. Turystyki, Any Mendes Godinho „otrzymanie po raz drugi z rzędu oscara dla Najlepszego Kierunku Turystycznego Europy napawa nas dumą i potwierdza, że Portugalia wciąż jest jednym z krajów najczęściej wybieranych przez zagranicznych turystów. Nagrody te udowadniają, że nasza strategia ewidentnie przynosi rezultaty a świat patrzy na Portugalię jak na dobry wzorzec. Wyróżnienia motywują nas abyśmy nadal pracowali dla podniesienia jakości oferty i regionów, rozwijając turystykę w całym kraju i przez okrągły rok, w sposób zrównoważony".


opr. wogr

***
Czytaj też:

2018_07_07_Rezydencja-podatkowa-na-Maderze

2017_02_19_Turystyczny-Oskar-dla-Lizbony

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager