Jesteś w: Manager » Rynek

OnRobot wkracza do Polski z narzędziami montowanymi na końcu ramienia robota współpracującego

25.01.2019 11:58  Rynek


Firma powołała nowego General Managera CEE oraz poinformowała o planowanym na 1 lutego otwarciu biura regionalnego w Warszawie. Za zarządzanie działaniami OnRobot w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie odpowiadał Aleksander Marinkovic.

OnRobot jest międzynarodową firmą z siedzibą w Danii, w klastrze robotycznym – Odense. Firma dostarcza innowacyjne narzędzia Plug & Produce montowane na końcu ramienia robota. Pomagają one producentom w pełni wykorzystać możliwości robotów współpracujących: łatwość obsługi, efektywność kosztową i bezpieczeństwo pracy obok ludzi.

Wprowadzenie automatyzacji w XX wieku mocno ukształtowało świat przemysłowy, a roboty od dawna są powszechnym zjawiskiem. Po raz kolejny w ścisłej czołówce znalazł się świat przemysłu, a małe, efektywne kosztowo ramiona robotów współpracujących pomagają przedsiębiorstwom, także małym i średnim, zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.

Firma OnRobot A/S powstała w czerwcu 2018 roku w wyniku połączenia trzech innowacyjnych firm z branży narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (End-of-Arm Tooling), aby ułatwić rozwój robotyki współpracującej. Nowa firma łączy Perception Robotics z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, OptoForce z siedzibą na Węgrzech oraz On Robot z siedzibą w Danii, stając się OnRobot A/S. Ten silny sojusz jest motorem innowacji i łatwego użytkowania narzędzi montowanych na końcu ramienia robota. W 2018 roku OnRobot nabył kolejną firmę robotyczną – Purple Robotics.

Firma OnRobot, założona w 2015 roku, rozwinęła elektryczne chwytaki typu „plug-and-play” – RG2 i RG6 – mocowane bezpośrednio do ramienia robota, wysoce elastyczne i na tyle proste, że można je programować i obsługiwać poprzez interfejs robota, bez wsparcia inżynierów.

OptoForce, firma założona w 2012 roku, opracowała czujniki siły i momentu obrotowego, które wprowadzają zmysł dotyku do robotów przemysłowych, tak aby mogły zautomatyzować zadania, które w przeciwnym razie wymagałyby sprawności ludzkiej dłoni.

Perception Robotics, założona w 2012 roku i z siedzibą w Los Angeles, opracowała chwytaki inspirowane biologią - kończynami gekona, służące do obsługi dużych, płaskich obiektów.

Purple Robotics została założona w 2017 roku w Odense. Podwójny chwytak podciśnieniowy Purple Robotics daje robotowi dwie „dłonie”, umożliwiając obsługę wielu obiektów jednocześnie i rozwiązywanie wielu zadań za jednym ruchem. Chwytak ma wbudowaną pompę elektryczną, co oznacza, że ​​użytkownicy nie muszą martwić się o węże, sprężone powietrze i kable, jak w przypadku konwencjonalnych chwytaków próżniowych.

Chwytaki i czujniki OnRobot są używane w wielu tradycyjnych zastosowaniach przemysłowych, ale dzięki uniwersalności i elastyczności tych narzędzi, możliwości są nieograniczone. Dzięki współpracującym narzędziom chwytającym OnRobot automatyzacja jest teraz dostępna i opłacalna dla wszystkich producentów, także z sektora MŚP. Szybka instalacja i proste programowanie chwytaków i czujników pozwala zaoszczędzić czas podczas instalacji i cykli produkcyjnych, zwiększając tym samym wydajność i zapewniając szybki zwrot kosztów całego zastosowania.

Region CEE

OnRobot jest obecny na rynku Europy Środkowej i Wschodniej poprzez swoją sieć partnerską. Firma ma 40 dystrybutorów i integratorów i działa w 13 krajach w tym regionie, a od 1 lutego br. także w Polsce.

Wśród Polskich partnerów OnRobot są: Adva, Bosky, CP Trade, Elmark Automatyka, Encon-Koester, Jorgensen Cleantech, MMT, Sparkle Export Development oraz Rob-Tech.

Wojciech Gryciuk

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager