Jesteś w: Manager » Rynek

O informatyzacji Europy: Huawei European Innovation Day oraz Eco-Connect

13.11.2018 12:19  Rynek


W dniach 7-9 listopada w Rzymie we Włoszech odbył się Huawei European Innovation Day oraz konferencje i wystawy Eco-Connect. Tematem przewodnim był DigitALL INtelligent Europe.

Huawei koncentruje się na infrastrukturze teleinformatycznej i inteligentnych urządzeniach. Od 18 lat przyczyniamy się do digitalizacji w Europie i pomagamy przemysłowi przygotować się na inteligentny świat – powiedział Hua Liang, prezes zarządu Huawei podczas inauguracji Huawei European Innovation Day.

Wydarzenie zostało zaprojektowane tak, aby funkcjonowało jako swego rodzaju Forum Romanum, które ma na celu umożliwienie zderzenia pomysłów oraz zebranie żywych opinii z całego świata, a także wspólne promowanie rozwoju przyszłego inteligentnego społeczeństwa. 

Ponadto, z uwagi na fakt, że w 2019 r. będziemy obchodzić 500. rocznicę śmierci Leonarda da Vinci, tegoroczne obchody Innovation Day obejmowały ścisłą współzależność między sztuką, nauką i technologią. Dlatego też podczas wielu prelekcji i spotkań zostały omówione liczne zagadnienia, poczynając od badań podstawowych przez przekształcenia komercyjne oraz ich zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a kończąc na innowacjach odgrywających kluczową rolę w życiu społeczeństwa.

W trzydniowym wydarzeniu wzięło udział ponad 2 600 gości, w tym Riccardo Fraccaro, włoski minister ds. stosunków parlamentarnych i demokracji bezpośredniej oraz prof. Erdal Arikan, wynalazca kodeksu polarnego, który wygłosił przemówienie inauguracyjne. 

Co ważne, podczas Huawei Eco-Connect – konferencji i wystaw, które równolegle odbywają się do Innovation Day – uruchomiono centrum hostingowe dla wielu dzierżawców Internetu przedmiotów (IoT) w celu inkubacji lokalnych ekosystemów cyfrowych i przyspieszenia rozwoju biznesu IoT. Wydarzeniom w Rzymie towarzyszył także Huawei 5G Demo Truck, w którym prezentowano kompleksowe produkty i rozwiązania 5G oraz all-cloud dla różnych scenariuszy.

Huawei w ciągu 3 dni zaprezentował także liczne nowości z obszaru cloud computingu, Internetu Rzeczy (IoT), platform cyfrowych i Big Data. Ponadto, zostały pokazane nowe rozwiązania dla przemysłu w inteligentnych miastach oraz produkcji. Firma przedstawiła również nową generację rozwiązań produktowych dla przedsiębiorstw opartych na sztucznej inteligencji oraz strategię ekosystemową. 

Przedstawiciele Huawei omówili ponadto, w jaki sposób inteligentne rozwiązania firmy, np. Huawei Mobile Services, odgrywają kluczową rolę we wspieraniu skutecznej transformacji cyfrowej w Europie. Wspomniana usługa ma już ponad 460 mln użytkowników w 170 krajach  na całym świecie, w tym ponad 32 mln w Europie. 

Należy wspomnieć, że Huawei jest zaangażowany w budowę globalnej platformy dystrybucji, zapewniając otwarte możliwości techniczne i wszechstronne wsparcie dla partnerów i programistów, jednocześnie dążąc do zaoferowania wysokiej jakości doświadczenia użytkownikom we wszystkich scenariuszach, zapewniając bezpieczeństwo i prywatność.

Firma dąży jednocześnie do rozwoju młodych talentów w Europie, w związku z czym zaprezentuje w Rzymie swój program "DigitALL Explorer", w ramach którego planuje wspomagać rozwój 3 000 utalentowanych młodych ludzi w ciągu trzech lat - od 2019 do 2021 r.

Technologia ma kluczowe znaczenie dla rozwoju przemysłowego. Zdrowy ekosystem tworzy większy rynek, a liczne talenty bezpośrednio napędzają wzrost. Huawei uważa, że dążenie Europy do digitalizacji będzie zależało właśnie od tych trzech czynników – skomentował Vincent Pang, prezes Huawei w regionie Europy Zachodniej.

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager