Jesteś w: Manager » Rynek

Nowatorskie rozwiązanie automatyzujące w branży IT

10.06.2019 19:52  Rynek
 

Rynek oprogramowania do automatyzacji i orkiestracji zadań informatycznych kwitnie. Według raportu Gartnera jego globalna wartość to ponad 282 mln USD. Do roku 2023 r. 75% globalnych przedsiębiorstw wdroży, co najmniej jedno z takich rozwiązanie, co stanowić będzie znaczny wzrost w porównaniu do poziomu wynoszącego aktualnie mniej niż 20%. WPolsce pionierem takich rozwiązań jest system AutomateNOW! – platforma do automatyzacji procesów IT,stworzona w Polsce i wdrażana przez InfiniteDATA.Klientami firmy są takie marki jak: mBank, AliorBank, Orange, Polkomtel, Aviva, Millenium Bank, Procter & Gamble, HP czy Credit Agricole.

Na świecie liderami w tej dziedzinie są kraje Ameryki Północnej, a najbardziej znanymi platformami: BMC Control-M, IBM Tivoli Workload Automation czy ComputerAssociates Automic/Autosys. Z usług tych rozwiązań korzystająna całym świecie praktycznie wszystkie czołowe firmy z branż finansowej, telekomunikacyjnej, handlowej i usługowej  oraz liczne szkoły, uniwersytety, instytucje państwowe i szpitale. W Polsce technologia automatyzacji oprogramowania dla firm nie jest jeszcze aż tak znana i popularna.


- AutomateNOW! to bardzo elastyczny i wysoce wydajny system do automatyzacji procesów IT, wspierany zaawansowanymi algorytmami analitycznymi, działający praktycznie w dowolnym środowisku: on-premise, wirtualnym czy chmurze publicznej.  Jest prosty, przejrzysty, wydajny i skalowalny, dzięki czemu z łatwością może korzystać z niego także użytkownik nieposiadający zaawansowanej wiedzy technicznej w średniej lub dużej firmie. Dzięki elastycznej i otwartej architekturze, może integrować się i zarządzać praktyczniedowolnymi rozwiązaniami i platformami informatycznymi. Klienci cenią sobie zaoszczędzony czas, jaki dają zaawansowane mechanizmy automatyzacji, harmonogramowania i monitorowania zadań informatycznych  wspierających procesy biznesowe. System oferuje też jeden punkt zarządzania i kontroli pomiędzy wszystkimi systemami informatycznymi, czego efektem jest oszczędność czasu i pieniędzy, oraz mniejsze ryzyko wystąpienia incydentów Wdrożenie AutomateNOW! przypomina układanie klocków LEGO – daje nieograniczone możliwości zarządzania i integracji z systemami IT, a niektóre zastosowania i pomysły naszych klientów samych nas zaskakują niemal codziennie – mówi Mirosław Andziak, partner zarządzający
w InfiniteDATA.


Światowi klienci używający technologiiEnterprise Workload Automation narzekają jednak na wysokie koszty związane z wdrażaniem i funkcjonowaniem tych systemów oraz na długie oczekiwania
na aktualizację dostosowaną do nowych wymogów, technologicznych i biznesowych. Ich problemem jest też to, że korzystanie z większości z nich wymaga specjalistycznej wiedzy i ogranicza się do działów informatycznych. AutomateNOW! burzy te ograniczenia. Prostota użytkowania, wraz z zastosowanymi mechanizmami bezpieczeństwa pozwala na dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców spoza działów IT.


– My na swój sposób demokratyzujemy automatyzację w firmie – mówi Mirosław Andziak. Ze względu na to, że InfiniteDATA skupia się wyłącznie na rozwoju i wsparciu swojegorozwiązania,jest ono stale aktualizowane i dopasowywane do nowych wyzwań, przed którymi stają firmy, ich pracownicy i użytkowane przez nich systemy. To pokazuje, że rozwiązania, których prekursorem jest AutomateNOW! czeka progres.

opr. Vladyslav Andreiev 
___________________________________________________________________

Kalendarium

wrzesień 2019 r. 
I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum CEE - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.html

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager