Jesteś w: Manager » Rynek

NTT tworzy nowego globalnego dostawcę usług technologicznych

01.07.2019 17:00  Rynek
Nippon Telegraph i Telephone Corporation (NTT Corporation) w dniu dzisiejszym zainaugurowała powstanie NTT Ltd, wiodącego światowego dostawcy usług technologicznych, który łączy możliwości 28 firm, w tym Dimension Data, NTT Communications i NTT Security, w jeden biznes o wartości 11 mld USD. 

Nowa firma NTT, z siedzibą w Londynie, zatrudniająca około 40 000 osób w biurach znajdujących się w ponad 70 krajach i regionach, oferuje niezrównane możliwości i globalną skalę działania skoncentrowaną na tworzeniu wyjątkowych projektów dla ludzi, przedsiębiorstw i społeczeństwa.


Jun Sawada, prezes i dyrektor generalny NTT Corporation, powiedział: „Cieszę się, iż mogę ogłosić, że dzisiaj inaugurujemy powstanie NTT Ltd. Jeżeli połączymy nowe możliwości NTT Ltd. oraz NTT DATA, stworzymy 5. największego globalnego dostawcę rozwiązań technologicznych i biznesowych z 20 miliardami USD przychodów poza Japonią. W przyszłości zintegrujemy nasze działania w ramach jednego  NTT, aby przyczynić się do stworzenia inteligentniejszego i lepszego świata poprzez cyfrową transformację.
 


„Chciałbym również potwierdzić, że nasza globalna siedziba NTT Ltd. będzie w Londynie, a nasze zaangażowanie w Wielkiej Brytanii pozostanie bardzo silne. Rozważaliśmy kilka lokalizacji, jako siedzibę główną NTT Ltd, i podjęliśmy świadomą decyzję o wyborze Londynu. Ma wiele zalet, w tym stabilną gospodarkę, bogactwo umiejętności i talentów, różnorodność populacji i sposobów myślenia, silną infrastrukturę, szkoły i mieszkania dla globalnych talentów przenoszących się do tego miasta. Krótko mówiąc, jest to świetne miejsce do życia i pracy, a my jesteśmy podekscytowani, że tworzymy z niego dom dla naszego nowego biznesu.”
 

Łącząc te firmy, NTT Ltd. oferuje:
 

·         Dostęp do bardziej wszechstronnego zakresu usług oraz większego spektrum umiejętności i wiedzy eksperckiej z zakresu wielu technologii

·         Globalny zasięg technologii i usług zarządzanych, które są wiodące pod względem skali i kompleksowości

·         Zwiększoną zdolność do dostarczania dedykowanych rozwiązań branżowych dla naszych klientów

·         Światowej klasy platformy usług zarządzanych z możliwością dostosowania do potrzeb lokalnych klientów

·         Zwiększone inwestycje w innowacje oraz badania i rozwój. 


Nowa firma współpracuje już z ponad 10 000 klientów na całym świecie, w tym z wiodącymi światowymi organizacjami w sektorze usług finansowych, sektorze farmaceutycznym, telekomunikacyjnym, energetycznym, produkcyjnym, motoryzacyjnym i technologicznym.
Podmioty, które już korzystają z usług inteligentnych technologii NTT to Tour de France, ALMA, City of Las Vegas, Connected Conservation, ISPPC, Alcatel i NXP.


Tsunehisa Okuno, przewodniczący NTT Ltd. i wiceprezes NTT Corporation, powiedział: „Dzisiaj NTT kontynuuje swoje 120-letnie dziedzictwo zawsze słuchając i wprowadzając innowacje dla naszych klientów. Wraz z utworzeniem bardzo silnego dostawcy technologii i usług zarządzanych w NTT Ltd. zwiększyliśmy również nasze zaangażowanie w inwestycje na badania i rozwój oraz start-upy technologiczne poprzez nasz fundusz venture capital oraz rozwijanie własnego biznesowego zespołu innowacji. Poprzez połączenie wszystkich tych możliwości widzimy szansę na skuteczniejszą pomoc naszym klientom i społecznościom.”


Jason Goodall,
CEO NTT Ltd., powiedział: „Jestem niezmiernie dumny, że mogę wprowadzić NTT Ltd. nową i ekscytującą erę. Dzisiaj stworzyliśmy globalnego dostawcę usług technologicznych, który oferuje pełną gamę wiodących w branży produktów, rozwiązań i usług zarządzanych, które zaspokajają potrzeby biznesowe naszych klientów. Wiemy, że technologia nie stoi w miejscu. I my też nie. Będziemy nadal rozwijać naszą działalność, aby zapewnić dostarczanie rozwiązań, które są istotne dla organizacji teraz i w przyszłości. Cieszymy się, że możemy być częścią jednego z największych na świecie dostawców rozwiązań technologicznych i biznesowych, a dzięki temu oferować jeszcze lepsze możliwości współpracy z naszymi klientami na całym świecie.”

 

Komentując integrację, Chris Barnard, wiceprezes ds. Infrastruktury korporacyjnej i komunikacji w IDC, powiedział: „Organizacje na całym świecie coraz częściej szukają firm technologicznych, które będą je wspierać i pomogą im dostosować się do szybko zmieniających się wyzwań cyfrowych niezależnie od branży. Potrzebują w pełni zintegrowanych rozwiązań, które pomogą im wykorzystać moc IoT, analityki i platform współpracy. NTT łącząc się w jedną firmę, potwierdza to, oferując możliwość całkowitego wglądu w organizację klienta w celu lepszej oceny potrzeb, które pomogą im przekształcić się i odnieść korzyści z proponowanych zmian.”

Wojciech Gryciuk 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager