Jesteś w: Manager » Rynek

Mercator Medical powraca do dobrej rentowności

11.07.2019 15:02  Rynek
Mercator Medical, producent i dostawca rękawic jednorazowych na rynkach blisko 70 krajów świata, opublikował wstępne, szacunkowe dane finansowe za drugi kwartał 2019 roku.

Wynika z nich, że Grupa Mercator Medical nie tylko utrzymała wysoką dynamikę przychodów, ale zdecydowanie poprawiła marże wobec poprzedniego kwartału. Skonsolidowana sprzedaż wzrosła szacunkowo w ujęciu rok do roku o 55%, do 136,5 mln zł (+13% wobec I kw. 2019). Szacunkowy wynik EBITDA drugiego kwartału miał wartość 6,8 mln PLN, co oznacza spadek o 14% w ujęciu rok do roku, ale jednocześnie jest to wartość aż 3,7 razy wyższa w ujęciu kwartał do kwartału. Na poziomie wyniku netto (1,2 mln zł) wzrost wobec II kw. 2018 roku przekracza 300%, a wobec I kw. 2019 roku widać poprawę o 4,1 mln zł (w poprzednim kwartale strata netto 2,9 mln zł).
 
- Zgodnie z zapowiedziami realizujemy procesy optymalizacji operacyjnej i kosztowej, dostosowujemy również politykę handlową do zmieniającego się otoczenia. W rezultacie w II kwartale uzyskaliśmy zdecydowanie lepsze wyniki niż w I kwartale, w którym mieliśmy do czynienia z kumulacją negatywnych czynników o charakterze zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A.

- Wstępne, szacunkowe wyniki za II kwartał br. odzwierciedlają nasz potencjał do szybkiej reakcji na zmiany rynkowych cen rękawic i struktury popytowej, zmiany kosztu lateksu naturalnego i syntetycznego czy reakcji na zmiany na rynku walutowym. Naszym celem jest dalszy wzrost generowanych marż przy kontynuacji zwiększania skali działalności – dodaje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A.

Zgodnie z aktualnym kalendarzem publikacji raportów okresowych Mercator Medical zamierza opublikować raport za pierwsze półrocze 2019 roku 16 września br.

Wojciech Gryciuk
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager