Jesteś w: Manager » Rynek

Manager poleca: "Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom" - premiera książki 14 sierpnia 2019 r.

14.08.2019 02:32  Rynek
 

Jedni nazywają go geniuszem, drudzy uważają, że jest nijakim człowiekiem. Współpracownicy mówili o nim „przyboczny Steve’a Jobsa” – zawsze obok, zawsze gotowy do działania. To właśnie jemu Jobs zaufał wiele razy: najpierw w 1998 roku, później w 2009 i ostatecznie dwa lata później, 11 sierpnia 2011 roku, kiedy to w swoim mieszkaniu w Palo Alto powiedział Cookowi, że wyznacza go na nowego dyrektora generalnego Apple.

Nikt nie wierzył, że ktoś może go zastąpić, a już na pewno, że wszystkiemu podoła Tim Cook.

Tymczasem Apple ma się lepiej niż dobrze. Przy Timie Cooku wkroczyło w nową branżę technologicznych akcesoriów, chociaż wielu twierdziło, że po śmierci Jobsa wielka firma nie będzie w stanie podnieść się z kolan. W ciągu dziesięciu lat sprzedała 1,2 mln iPhone’ów, a łączne przychody ze sprzedaży tego urządzenia przekroczyły bilion dolarów.

Leander Kahney opowiada historię człowieka, który zastąpił kogoś niezastąpionego. Przybliża dzieciństwo Tima Cooka, czas studiów i początki współpracy ze Steve’em Jobsem. Autor próbuje tym samym odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dyrektor na swojego następcę wybrał właśnie Cooka, mimo że typowano innych bliskich współpracowników.

Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom to również opowieść o odkrywaniu znaczenia pewnych wartości i wcielaniu ich nie tylko w życie prywatne, ale w życie całej globalnej marki.

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager