Jesteś w: Manager » Rynek

Ruszył Meet and Code 2019. Szansa na granty CSR na popularyzację IT

15.09.2019 12:31  Rynek
Do 8 września organizacje pozarządowe z całej Europy mogą starać się o mikrogranty w ramach Inicjatywy Meet and Code, wspieranej przez SAP. Na dofinansowanie mogą liczyć wydarzenia wspierające młodych Europejczyków w zakresie umiejętności cyfrowych. W ubiegłym roku dzięki grantom odbyło się 1100 imprez z udziałem ponad 50 000 osób.

Celem Meet and Code jest pomoc w budowaniu świata, w którym każdy młody Europejczyk posiada umiejętności informatyczne niezbędne do kształtowania własnej przyszłości. Inicjatywa ta została stworzona wspólnie przez SAP oraz Haus des Stiftens GmbH w Monachium, który koordynuje proces przyznawania grantów wraz partnerami sieci TechSoup Europe. Inicjatywa jest dostosowana do Tygodnia kodowania UE oraz Celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Trzeci rok z rzędu Meet and Code zaprasza lokalne organizacje pozarządowe z 25 krajów Europy - w tym Polski - do przesyłania informacji na temat organizowanych przez nie wydarzeń w zakresie kodowania dla dzieci i młodzieży w wieku 8-24 lat. Organizacje pozarządowe z 25 krajów mogą dokonywać zgłoszenia online na stronie www.meet-and-code.org do 8 września 2019 r. Każdy zatwierdzony pomysł na wydarzenie otrzyma grant w wysokości do 500 euro.

Kategorie konkursowe

Po rekordowym udziale w zeszłym roku, Meet and Code ponownie nagrodzi najbardziej kreatywne i innowacyjne pomysły na wydarzenia wykorzystywane przez organizacje pozarządowe, aby zachęcić młodych ludzi do kodowania. Finaliści zostaną zaproszeni na wyjątkowy Tydzień nagród.

Zgłoszenia będą przyjmowane w następujących czterech kategoriach:
- Dziewczyny znają się na IT!
- Społeczność
- Różnorodność
- Kodowanie dla planety

Meet and Code jest organizowane w partnerstwie przez: 

Wojciech Gryciuk
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager