Jesteś w: Manager » Rynek

Konica Minolta: Workplace of the Future – rozwiązanie w chmurze dla sektora SMB

02.08.2018 15:31  Rynek

Platforma Workplace of the Future, oferowana przez firmę Konica Minolta, jest dopasowana do potrzeb przedsiębiorstw z sektora MSP oraz niewielkich grup roboczych. Rozwiązanie oparte o przetwarzanie w chmurze pozwala przedsiębiorcom pracować w efektywny i wygodny sposób wykorzystując potencjał najnowszych aplikacji biurowych i narzędzi do współpracy O365 oraz zautomatyzowane procesy biznesowe ECM365. Ponadto daje możliwość integracji z systemami wewnętrznymi, takimi jak ERP, systemy finansowo-księgowe, systemy do zarządzania zasobami ludzkimi oraz inne.  

„Od kilku lat obserwujemy dynamiczne zmiany w sposobie pracy – wzrost liczby pracowników mobilnych, bardziej elastyczne formy pracy. Te trendy nasilają się, konieczne jest więc zapewnienie bezpiecznej komunikacji i dostępu do zasobów firmowych z każdego miejsca, o dowolnej porze, co z kolei wymaga odpowiedniej infrastruktury informatycznej” – mówi Mateusz Macierzyński, IT/ECM Services Portfolio Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Workplace of the Future obejmuje oprogramowanie, sprzęt i usługi. Przeznaczony jest dla małych i średnich firm, startupów - szybko rozwijających się, potrzebujących łatwo skalowalnego rozwiązania, a także grup roboczych w organizacjach – od 5 do 50 użytkowników. Zaletą platformy jest brak inwestycji początkowej w zakup sprzętu i oprogramowania, skalowalność oraz prosty, przejrzysty system płatności.

Jedną z firm, przechodzących transformację cyfrową przy wsparciu Konica Minolta, jest sieć szpitali - Grupa Nowy Szpital.

„W Grupie Nowy Szpital wdrażamy takie procesy jak obieg kancelaryjny, obieg faktur oraz centralny rejestr umów” – mówi Filip Tomczak, Analityk Finansowy, Project Manager, Grupa Nowy Szpital – „Automatyzacja i cyfryzacja procesów przyczyni się do większej wydajności pracowników, pozwalając im w efektywniejszy sposób docierać do informacji. Usystematyzowaliśmy proces decyzyjny, wcześniej ustalając kroki. Dzięki pracy na dokumentach cyfrowych  - papier jest tylko na wejściu  - będziemy mieć szybszy kontakt i z pacjentami i z kontrahentami. Pozwoli nam to wyróżnić się na rynku usług medycznych” - dodaje.

Strategiczne wzmocnienie portfolio

Workplace of the Future jest pierwszym tak kompleksowym rozwiązaniem, wprowadzanym przez firmę Konica Minolta w chmurze.

„Konica Minolta jest firmą innowacyjną, aktywnie rozwijamy nowe obszary biznesowe. Wchodząc na rynek aplikacji w chmurze wykorzystujemy doświadczenia zdobyte w pracy z dużymi firmami, w aplikacjach typu on-premise. Workplace of the Future jest odpowiedzią na zorganizowanie nowoczesnego i bezpiecznego miejsca pracy od strony środowiska IT. Jest to też strategiczne wzmocnienie pozycji firmy w obszarze rozwiązań IT dla biznesu” – mówi Paweł Grzyb, dyrektor marketingu, Konica Minolta.

Polska w chmurze

Polscy przedsiębiorcy coraz lepiej postrzegają rozwiązania w chmurze i wynikające z nich korzyści. Według Eurostatu największe polskie firmy, zatrudniające ponad 250 pracowników w 31% korzystają z cloud computingu, co oznacza, że w naszym regionie wyprzedzamy m.in. Czechy i Słowację. Wciąż jednak daleko nam do lidera - Finlandii, gdzie aż 87% firm korzysta z dobrodziejstw chmury. W przypadku firm z sektora MSP, Polska z udziałem zaledwie 6% znajduje się na końcu klasyfikacji wykorzystania tego rodzaju rozwiązań.

„Liczymy na to, że pojawienie się wartościowych rozwiązań cloud, takich jak Workplace of the Future, pozwoli przekonać się do chmury także małe i średnie firmy przyspieszając ich transformację cyfrową” – dodaje Mateusz Macierzyński.

opr. wogr

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager