Jesteś w: Manager » Rynek

Oracle - Kompleksowa ochrona dzięki Oracle Cloud

25.10.2018 15:41  Rynek
Nowe usługi przetwarzania w chmurze, zapewniające wielowarstwową ochronę sieci, pomagają klientom w ochronie danych i walce z zaawansowanymi cyber-zagrożeniami

Firma Oracle na Konferencji OpenWorld w San Francisco przedstawiła nowe technologie chmurowe kompleksowo chroniące dane klienta we wszystkich warstwach chmury. Niezależnie od funkcji autonomicznej bazy danych Oracle, które automatyzują ochronę oraz wdrażanie uaktualnień i poprawek, te nowe usługi przetwarzania w chmurze zwiększają bezpieczeństwo aplikacji wdrażanych na platformie Oracle Cloud Infrastructure nowej generacji, a dzięki zintegrowanym funkcjom automatycznego uczenia i inteligentnej automatyzacji usuwają skutki zagrożeń.  
Web Application Firewall (WAF) chroni środowisko przedsiębiorstwa przed atakami na ruch w sieci WWW, Distributed Denial-of-Service (DDoS) nie dopuszcza do zakłócania pracy aplikacji przez czynniki zewnętrzne, zintegrowane rozwiązanie Cloud Access Security Broker (CASB) monitoruje bezpieczeństwo konfiguracji i egzekwuje związane z nim reguły, a Key Management Service (KMS) umożliwia kontrolę szyfrowania danych.

Nowe technologie, takie jak chmura, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy, umożliwiają przedsiębiorstwom wprowadzanie innowacji i obniżanie kosztów. Z drugiej jednak strony zwiększają zagrożenie np. poprzez rozszerzenie frontu podatności na ataki cyfrowe. Pracownicy odpowiedzialni za cyber-bezpieczeństwo stosują procesy wykonywane ręcznie oraz starszego typu narzędzia, co stwarza ryzyko popełnienia błędu przez człowieka, a ponadto powoduje, że wykrywanie zagrożeń i przestojów oraz zapobieganie im jest bardzo czasochłonne. Oracle stworzył mechanizm ochrony oparty na zintegrowanych warstwach zaprojektowanych w celu zabezpieczenia użytkowników, aplikacji, danych i infrastruktury.

„Przedsiębiorstwa są bez przerwy narażone na zaawansowane ataki inicjowane przez sprawców, którzy dążą do przejęcia kontroli nad aplikacjami i pozyskania wrażliwych danych” ― powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle odpowiedzialny za rozwój produktów i platformę Oracle Cloud Infrastructure. „W ramach naszych nowych rozwiązań, opracowanych z wykorzystaniem bogatych doświadczeń i osiągnięć Oracle w dziedzinie cyber-bezpieczeństwa, dostępne są ciągle działające funkcje zapewniające kompleksową ochronę. Nowe warstwy zabezpieczeń obejmują wysoce zautomatyzowane mechanizmy przewidywania i wykrywania zagrożeń, zapobiegania im i reagowania na nie. Pomagają w ograniczeniu skutków naruszenia ochrony danych, a także w dostosowaniu się do przepisów i regulacji oraz ogólnym zmniejszeniu ryzyka”.

Więcej przeczytaj w sekcji IT
 Manager pod linkiem:

http://manager.inwestycje.pl/it_manager/-Oracle-Cloud-zapewnia-klientom-kompleksowa-ochrone-;325414;0.html

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager