Jesteś w: Manager » Rynek

Huawei - sprzedaż 1 mln smartfonów z serii P30 w ciągu zaledwie 85 dni

03.07.2019 11:14  Rynek
Podczas MWC Shanghai Global Device Summit 2019, Huawei poinformował o sprzedaży ponad 10 milionów smartfonów z serii P30. Osiągnięcie tego wyniku od dnia premiery zajęło firmie rekordowe 85 dni – jest to wynik aż o 62 dni lepszy w porównaniu do poprzedniej serii flagowców – P20.

Kevin Ho, prezes Huawei ogłosił również, że globalna sprzedaż smartfonów marki do końca maja bieżącego roku wyniosła 100 milionów, a wynik ten został osiągnięty znacznie szybciej niż w zeszłym roku. 

Huawei P30 Pro zdobył również pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy smartfon 2019 roku” przyznawaną przez European Hardware Association. EHA to organizacja skupiająca ponad 100 redaktorów z największych mediów technologicznych w Europie, którzy najpierw nominowali, a następnie głosowali na najlepszy sprzęt dostępny na europejskim rynku. Tegoroczne zwycięstwo umocniło pozycję Huawei na rynku producentów smartfonów – rok temu najwyższą nagrodę w tej kategorii dostał Huawei P20 Pro. 

Flagowe smartfony z serii P30 wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami fotograficznymi, takimi jak pierwszy na rynku peryskopowy zoom czy sensor SuperSpectrum. Dzięki tym technologiom, użytkownik smartfonów może wykonywać zdjęcia nawet w 50-krotnym zbliżeniu cyfrowym. Aparaty zapewniają również wysoką jakość zdjęć i filmów w nawet najsłabszych warunkach oświetleniowych oraz w nocy.

opr. Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager