Jesteś w: Manager » Rynek

Huawei - pracujmy razem, aby jak najlepiej wykorzystać 5G

12.07.2019 15:08  Rynek
Podczas 11 edycji Huawei User Group Meeting przedstawiciele firmy Huawei spotkali się z ponad 500 ekspertami z branży telekomunikacyjnej. Hasłem przewodnim spotkania było „Redefining the Future Together”, wokół którego dyskutowano o tym, jak przyspieszyć ewolucję w kontekście 5G i jak wdrożyć inteligentne procesy wspomagane przez sztuczną inteligencję.

Podczas wydarzenia Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i dyrektor generalny Carrier BG, podzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami związanymi z tą technologią. Ryan Ding podkreślił, że dla Huawei najważniejszymi priorytetami są bezpieczeństwo cybernetyczne oraz ochrona prywatności, dlatego firma zapewnia bezpieczeństwo sieci operatorów 5G dzięki swoim usługom i produktom. Budowanie bezpiecznych rozwiązań możliwe jest dzięki aktywnemu uczestnictwu Huawei w tworzeniu specyfikacji Security Assurance Specification, która powstaje w ramach 3rd Generation Partnership Project (3GPP) – międzynarodowej organizacji normalizacyjnej, zajmującej się rozwojem systemów telefonii komórkowej. Huawei aktywnie wspiera i wdraża również program zapewnienia bezpieczeństwa sprzętu sieciowego (Network Equipment Security Assurance Scheme – NESAS) opracowywany wspólnie przez 3GPP i GSM Association. Aby zapewnić swoich klientów, że usługi Huawei są godne zaufania, firma przestrzega normy ISO 27001 i aktywnie ubiega się o inne certyfikaty bezpieczeństwa wydawane przez niezależne organizacje.

5G w każdym domu

Przez ostatnie 30 lat Huawei rozwinął biznes w ponad 170 krajach i regionach na całym świecie. Firma wdrożyła  7,4 miliona linii FTTx i zbudowała ponad 800 centrów danych w chmurze. Huawei obsłużył także ponad 200 ważnych wydarzeń i utrzymywał działanie ponad 1500 sieci. Wizją Huawei jest sprawienie, by technologia była dostępna dla każdej osoby, domu i organizacji. Wszystko to ma na celu stworzenie w pełni połączonego, inteligentnego świata, w którym kluczową rolę odegra technologia 5G. Będziemy nadal zwiększać inwestycje w 5G i współpracować z naszymi klientami i partnerami, aby urzeczywistnić tę wizję – powiedział Ryan Ding.

Rada Konsultacyjna Huawei User Group Meeting, składająca się z 12 klientów i ponad 440 klientów-wolontariuszy od 11 lat współpracuje z zespołami projektowymi Huawei i bierze udział w ponad 50 najważniejszych projektach. Z ich pomocą Huawei stale poprawia jakość swoich produktów, usług i rozwiązań. W tym roku uczestnicy spotkania podzielili się swoimi najlepszymi doświadczeniami związanymi z 5G i AI oraz przemyśleniami na temat przyszłości tych rozwiązań. Omówiono również problematyczne zagadnienia, nad których poprawą pracowano w 2018 roku i rozpoczęto dyskusję na temat najważniejszych kwestii roku 2019.

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager