Jesteś w: Manager » Rynek

Zebra Technologies - do oferty trafia Savanna Data Services

10.06.2019 21:49  Rynek

Innowatorzy i programiści mogą teraz tworzyć skalowalne aplikacje i rozwiązania do przetwarzania danych
 

Firma Zebra Technologies(NASDAQ: ZBRA), lider na rynku komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący także oprogramowanie do zarządzania zasobamizaprezentowała usługę Savanna Data Services, która zapewni klientom możliwość kompleksowej analizy i przetwarzania zbieranych przez nich danych w dowolny sposób. Nowa funkcja to część platformy do obsługi danych Zebra Savanna™, która oferuje funkcję podglądu informacji zbieranych przez urządzenia brzegowe firmy Zebra. Bieżący dostęp do dany pozwala na podejmowanie na ich podstawie praktycznych działań w czasie rzeczywistym. 

 

Nowa usługa Savanna Data Services udostępnia niezależnym dostawcom oprogramowania, programistom i innowatorom dane z inteligentnych urządzeń brzegowych w postacji API, które mogą wykorzystać w swoich własnych aplikacjach.Savanna Data Services umożliwi tworzenie  rozwiązań odpowiadających indywidualnym potrzebom biznesowym bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem własnej platformy i zarządzaniem nią. Dostęp do narzędzi można uzyskać w dowolnym momencie, aby zintegrować istniejący sprzęt, oprogramowanie i ekosystemy danych Zebry w celu uzyskania maksymalnego efektu. Wykorzystanie istniejących API skraca cykl tworzenia aplikacji, co dodatkowo zmniejsza koszty firmy. 

 


Nowe rozwiązanie, w połączeniu z zapowiedzianymprzejęciem firmy Profitect, poszerzają ofertę oprogramowania firmy Zebra i potwierdza zaangażowanie w tworzenie inteligentnych rozwiązań brzegowych. W przyszłości gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, oferowane przez Zebrę, w połączeniu z technologią predykcyjną opartej na uczeniu maszynowym firmy Profitect  pozwolą partnerom firmy Zebra wyposażyć pracowników dane niezbędne do podejmowania szybszych i trafniejszych decyzji.

 

„Nasi klienci z branży handlu detalicznego kładą duży nacisk na kwestie sprawności dostaw. Savanna udostępnia nam narzędzia, umożliwające dostarczanie produktów w formie »click and collect« by sprostać tempu narzuconemu przez rynek” — powiedział Gary O’Connor, CTO w firmie dostawczej Doddle.„Przykładowo by skrócić czas dostawy ze sklepu, dane przesyłki drukujemy bezpośrednio z API w chmurze. W dłuższej perspektywie Savanna będzie kluczowym elementem naszej platformy do obsługi zwrotów. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain do zarządzania danymi w łańcuchu dostaw zmniejszymy koszt obsługi zwrotów i szybciej wprowadzimy produkty z powrotem do sprzedaży.”

 

 

„Poprzez platfromę Savanna korzystamy z usług druku z API oraz systemu informacji o wykorzystywanych produktach opartego na technologii blockchain” — powiedział Sameer Parekh, prezes firmy Qodenext oferującej usługi zarządzania łańcuchem dostaw. „Automatyzacja przyniosła nam znaczące oszczędności , poprawiła wydajność oraz zoptymalizowała zarządzanie zasobami i personelem.

NAJWAŻNIEJSZE WNIOSKI 

 

·       Savanna Data Services to część inteligentnej platformy firmy Zebra, która wspiera szybkie tworzenie aplikacji przez niezależnych dostawców oprogramowania, programistów i innowatorów biznesowych.

·       Usługi Savanna Data Services umożliwiają przesłanie do platformy w czasie rzeczywistym danych z inteligentnych urządzeń brzegowych, portali firm zewnętrznych, oraz rejestrów blockchain.

·       Savanna Data Services mogą dostarczać surowe dane, a nawet triggery za pośrednictwem API, aby uprościć tworzenie aplikacji i obniżyć koszty.

·      Niezależni dostawcy oprogramowania, programiści i firmy z sektorów handlu detalicznego, opieki zdrowotnej, transportu i logistyki oraz produkcji będą uzyskiwać dostęp do API za pomocą Zebra Developer Portal

opr. Krystian Lis

__________________________________________________

Kalendarium

wrzesień 2019 r. 
I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum CEE - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.html

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager