Jesteś w: Manager » Rynek

Europejscy pracownicy mają problemy z nowymi technologiami

05.10.2017 12:30  Rynek
Inwestycja w nowe rozwiązania technologiczne nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli firma nie zadba o odpowiednie przygotowanie pracowników.
 
Pracownicy chcą mieć dostęp do innowacyjnych rozwiązań technologicznych, ale przyznają, że brakuje im wiedzy jak z nich efektywnie korzystać. Stwierdziło tak 40 proc. respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie Ricoh. 67 proc. spośród nich uważa, że pracodawcy powinni położyć większy nacisk na szkolenia w tym zakresie, a jedynie 27 proc. jest zdania, że inwestycje ich firmy w tej sferze są na odpowiednim poziomie. 
 
Problem nie dotyczy jedynie nowych rozwiązań. Aż 34 proc. pracowników przyznaje, że nie ma odpowiednich umiejętności aby korzystać z podstawowego sprzętu biurowego, czy oprogramowania takiego jak Microsoft Office. Ważnym elementem w tej dyskusji są różnice pokoleniowe. 70 proc. badanych przyznaje, że młodsi pracownicy są znacznie lepiej przygotowani do pracy z nowymi technologiami, a 33 proc. respondentów obawia się, że w związku z tym będą mieli problem ze znalezieniem pracy. 
 
Javier Diez-Aguirre, VP Corporate Marketing w Ricoh Europe powiedział: “Obecnie w Europie toczy się ożywiona dyskusja o możliwościach oferowanych przez cyfrowe technologie. Jednakże inwestycja w nowe rozwiązania nie podniesie efektywności pracy jeśli firmy nie zadbają o odpowiednie przygotowanie pracowników. Szczególnie, że ci są pozytywnie nastawieni do zmian, które niesie ze sobą wprowadzenie innowacyjnych narzędzi”.
Źródło: Ricoh
[qnt]
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager