Jesteś w: Manager » Rynek

Dimension Data: trendy technologiczne na rok 2019

21.11.2018 16:48  Rynek
Dimension Data przedstawia trendy technologiczne na rok 2019obserwować przechodzenie od teorii do praktyki - wynika z nowego raportu Dimension Data, koncentrującego się na obsłudze klienta, cyberbezpieczeństwie, przyszłości cyfryzacji i technologii IT

Dimension Data, globalny integrator i dostawca managed services o przychodach wynoszących 8 mld USD, opublikowała raport Tech Trends 2019, stworzony przez własny zespół ekspertów technologicznych. Opisano w nim najważniejsze trendy w branży IT, które będą kształtować obraz technologii biznesowych w 2019 roku w obszarze obsługi klienta, cyberbezpieczeństwa, cyfrowego biznesu, cyfrowej infrastruktury, cyfrowego miejsca pracy, innowacji technologicznych i usługi. Ettienne Reinecke, CTO firmy, twierdzi, że w 2019 r. cyfrowa transformacja stanie się wreszcie rzeczywistością. Przewiduje też falę zmian w całej branży, w miarę jak długoterminowe projekty zaczną przynosić efekty innowacyjnym firmom.

Projekty transformacji cyfrowej, często przywoływane, ale rzadko realizowane, teraz nabiorą realnych kształtów głównie w wyniku dojrzewania przełomowych technologii – takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i zrobotyzowana automatyzacja procesów.

Komentując raport, Ettienne Reinecke powiedział: „Do tej pory branża IT przedstawiała innowacyjne technologie nieco teoretycznie, bez jasnego komunikatu, jak zostaną one wykorzystane. Mam na myśli  chociażby analitykę, uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję, blockchain czy kontenery.”

„To się zaczyna zmieniać. Wykorzystanie przełomowych technologii staje się coraz bardziej powszechne, a ich adaptacja stale rośnie. W 2019 roku zobaczymy najbardziej innowacyjne firmy prezentujące imponujące przykłady cyfrowej transformacji w działaniu. Wiele kolejnych takich projektów pojawi się na rynku w ciągu najbliższych trzech lat. Będą one wtedy tak mocno osadzone w podstawowych procesach i technologiach, z których korzystamy, że uznamy je za coś oczywistego. 2019 będzie rokiem, w którym pionierzy uciekną podążającym ich tropem naśladowcom i będziemy obserwować znaczące przesunięcia w różnych branżach."

Raport Tech Trends 2019 został opracowany przez ekspertów technologicznych Dimension Data, którzy identyfikują m.in. pięć trendów mających wpłynąć na obraz technologii biznesowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy:

·         Zrobotyzowana automatyzacja procesów zmieni kształt obsługi klienta: Wykładniczy wzrost wykorzystania zrobotyzowanej automatyzacji procesów (RPA - Robotic Process Automation) – w tym uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i heurystycznych sieci neuronowych – umożliwi firmom łączenie scenariuszy, zwiększenie rozumienia oraz predykcyjne podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w kwestiach potrzeb i zachowań klientów.

·         Organizacje skupią się na platformach cyberbezpieczeństwa opartych na chmurze: Za sprawą ukierunkowanych i spektakularnych naruszeń cyberbezpieczeństwa w 2018 roku dostawcy usług bezpieczeństwa w chmurze w nadchodzącym roku zyskają na znaczeniu. Systemy ochrony oparte na chmurze są tworzone z otwartymi interfejsami API, więc zespoły bezpieczeństwa mogą szybko i stosunkowo łatwo integrować nowe technologie na platformie. Dzięki temu klienci będą mogli nadążać za szybko ewoluującymi zagrożeniami.

·         Infrastruktura stanie się w całości programowalna: Klienci zaczną korzystać z jednoczesnych subskrypcji na wielu platformach chmurowych i w coraz większym zakresie stawiać na ofertę SaaS (Software-as-a-Service). Programowalność w trybie end-to-end oznacza, że ​​organizacje będą w stanie szybko dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i wymagać więcej od swoich aplikacji i danych.

·         Aplikacje staną się bardziej inteligentne i dostosowane: W nadchodzącym roku zauważymy aplikacje zbierające dane od użytkowników i wprowadzające zmiany we własnych funkcjonalnościach w celu ulepszania obsługi użytkowników. Istotną rolę odegrają sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, dzięki którym będzie można wydajniej pracować.

·         Wartość danych stanie się centrum świata wartości: W nadchodzącym roku nacisk będzie w coraz większym stopniu przenoszony na prawdziwą wartość danych. Odnowi to zapotrzebowanie na wbudowywanie telemetrii, gromadzenie i wzbogacanie danych. To dane będą stanowić podstawę prawdziwej cyfrowej transformacji i stworzą nowe źródła przychodów, które przerosną te tradycyjne. Efektem będą zmiany w architekturach informacji, ponieważ wartościowe dane napędzają inwestycje w IT.

Pełny raport Tech Trends 2019 firmy Dimension Data jest do pobrania tutaj.

Wojciech Gryciuk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager