Jesteś w: Manager » Rynek

Aruba Cloud uruchamia polskie centrum danych

25.10.2017 19:28  Rynek


Aruba S.p.A. (www.aruba.it), lider włoskiego rynku usług hostingowych oraz jeden z wiodących graczy w obszarze data center i usług chmurowych, pełniący także – za pośrednictwem spółki zależnej – funkcję oficjalnego rejestru domen z rozszerzeniem „.Cloud”, oficjalnie otwiera w Polsce centrum danych DC - PL1 (www.arubacloud.pl).

Partnerskie centrum Aruba Cloud zostało ulokowane w warszawskim obiekcie lidera polskiego rynku data center, posiadającego wysoki standard niezawodności Tier III+. Jest to już ósme centrum danych grupy Aruba w Europie, które ma zaspokoić potrzeby nie tylko rodzimych klientów, ale również stać się przyczółkiem do ekspansji na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Otwarcie centrum danych w Polsce jest naturalnym etapem w rozwoju firmy, która na rodzimym rynku działa od ponad dwóch lat budując od podstaw swoją pozycję. Od momentu wejścia na polski rynek Aruba Cloud pozyskała już blisko 15 tys. użytkowników, co skłoniło zarząd grupy Aruba do poczynienia dalszych inwestycji w naszym kraju. Uruchomienie lokalnego centrum danych związane jest z chęcią dotarcia do polskich klientów, dla których przechowywanie danych wyłącznie na terenie kraju ma priorytetowe znaczenie. Jest to też element strategii ekspansji usług chmurowych Aruba Cloud na Wschód, szczególnie na Ukrainę, gdzie firma dostrzega duże zainteresowanie biznesu modelem cloud.

Centrum danych Aruba Cloud DC - PL1 wyróżnia zastosowanie wysokiej klasy sprzętu. Zgodnie z globalną strategią firmy Aruba, polskie centrum danych wyposażone zostało w infrastrukturę wyłącznie renomowanych producentów, z jakimi Aruba od lat współpracuje w Europie. Są to m.in. najnowsze modele serwerów Della, procesorów Intela (Xeon® E5) oraz dysków SSD. Nacisk na najwyższą jakość usług widoczny jest także w tym, że Aruba Cloud – w odróżnieniu od wielu konkurentów – w jednym fizycznym procesorze lokuje jedynie dwa wirtualne. To przekłada się na wyższą wydajność i stabilność działania usługi Cloud Pro i jest standardem stosowanym we wszystkich centrach Aruby.

W nowym centrum danych rodzimi klienci Aruba Cloud mogą korzystać ze wszystkich rodzajów usług IaaS (Infrastructure as a Service), jakie grupa Aruba świadczy na rynkach Europy Zachodniej. Wśród nich są trzy rodzaje usług chmurowych: wirtualne serwery w chmurze (VPS SSD), chmura publiczna (Cloud Pro) oraz prywatna (Private Cloud), ale też szereg innych narzędzi, w tym do tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze. Wszystkie usługi oferowane są w promocyjnych cenach, a co najważniejsze, klient po skorzystaniu z tej okazji zachowa promocyjne warunki tak długo, jak będzie użytkował wybrany pakiet.

Oprócz stricte technicznych atutów chmurowej infrastruktury Aruba Cloud, niezwykle istotne jest bezpieczeństwo danych i zgodność usług z nowymi zapisami prawa. Wszystkie usługi chmurowe świadczone przez Aruba Cloud są zgodne z postanowieniami kodeksu stowarzyszenia CISPE w dziedzinie ochrony danych. Co ważne, kodeks CISPE wyprzedził wprowadzenie RODO (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych) i jest on zgodny z wymaganiami określonymi w unijnym rozporządzeniu, które zacznie obowiązywać w 2018 roku. Użytkownicy rozwiązań Aruba Cloud mają zagwarantowane, że usługodawca nie będzie eksplorować danych ani profilować danych osobowych klientów na potrzeby marketingu, reklamy lub podobnych działań. Nie będzie tego czynił ani na potrzeby własne ani w celu odsprzedaży stronom trzecim. To tylko jedno z wielu obostrzeń, jakie respektuje Aruba będąc członkiem CISPE.

„Zaledwie kilka dni po uroczystym otwarciu Globalnego Cloud Data Center pod Mediolanem, dziś z satysfakcją ogłaszamy kolejne strategiczne przedsięwzięcie w ogólnoeuropejskim planie ekspansji naszej sieci centrów danych: uruchamiamy nowe centrum w stolicy Polski. De facto staje się ono kolejnym punktem odniesienia dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej, na których świadomość znaczenia nowoczesnego IT wyraźnie wzrasta, w szczególności w odniesieniu do usług w chmurze. W ten sposób polskie data center staje się ósmym centrum grupy Aruba, której wizja niezmiennie ukierunkowana jest na rozwój gospodarki cyfrowej na kontynencie europejskim. Otwarcie warszawskiego centrum jest jednym z kluczowych elementów urzeczywistniania tej wizji”– skomentował Stefano Cecconi, prezes Aruba S.p.A.

„Uruchomienie centrum danych w Polsce to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Dotychczas lokalni klienci Aruba Cloud korzystali z usług świadczonych z centrów mieszczących się poza krajem, co nie przeszkodziło nam w pozyskaniu blisko 15 tys. użytkowników. Na bardzo konkurencyjnym rynku, gdzie obok globalnych potentatów chmury działają silne krajowe marki, jest to dobry wynik. Został on doceniony przez grupę Aruba, dla której rynek polski jest obecnie kluczowy, nie tylko ze względu na rosnącą siłę polskiej gospodarki ale też możliwość dalszej ekspansji na rynki sąsiadujące. Otwarcie centrum w Warszawie, biznesowej stolicy regionu CEE, daje nam szansę dotarcia do większej liczby klientów z Polski oraz ekspansję na Wschód, zwłaszcza na rynek ukraiński, gdzie firmy zdecydowanie stawiają na IT w chmurze. Choć nasz rozwój w regionie wciąż napędza ogromna popularność serwerów VPS, w najbliższych latach dostrzegamy potencjał w szerszym oferowaniu chmury publicznej i prywatnej, także dużym organizacjom. Data center w Polsce pomoże nam pozyskać nowych klientów, a w celu ich lepszej obsługi planujemy niebawem rozbudować lokalny zespół sprzedaży i wsparcia technicznego” – powiedział Marcin Zmaczyński, dyrektor regionalny Aruba Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej.

wogr

 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager