Jesteś w: Manager » Rynek

Relativity przekształca praktykę prawa za pomocą platformy do analizy nieustrukturyzowanych danych

11.01.2018 17:01  Rynek

Relativity (poprzednio kCura) opracowała potężną technologię, która pomaga uporządkować skomplikowany i żmudny proces e-discovery, sprawiając, że staje się łatwiejszy do zarządzania, bardziej skuteczny i wnikliwy.

E-discovery oznacza każdy proces, w którym dane są wyszukiwane, lokalizowane, zabezpieczane i analizowane, często jako dowody w procesach cywilnych lub karnych.

Misją Relativity jest pomoc prawnikom – niezależnie od tego czy pracują w kancelarii prawnej, korporacji lub agencji rządowej – poprzez uproszczenie i przyśpieszenie procesu zarządzania
e-discovery dzięki otwartej, elastycznej i połączonej platformie.

IDC szacuje, że ilość danych cyfrowych będzie rosnąć o 40-50% rocznie i osiągnie 40 zettabajtów do 2020 r. Ten znaczący wzrost danych wraz z trwającymi zmianami prawnymi na całym świecie, włączając międzynarodowe przepisy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, zmusza zespoły prawne do korzystania z zaawansowanych technologii, aby lepiej zrozumieć ich dane i zarządzać procesami e-discovery.

Dzięki najnowszym, zaawansowanym narzędziom analitycznym, machine learning i wizualizacjom, Relativity umożliwia prawnikom całościowe zrozumienie ich danych i szybkie poznanie prawdy. Dotychczas blisko 11 mld dokumentów przeszło przez analizę Relativity Analytics.

"Utrzymujący się wzrost ilości danych elektronicznych do ich analizy w trakcie dochodzeń na przestrzeni lat wymaga przemyślanego podejścia" – powiedział Tomasz Kemona, Manager w PwC Forensic Technology Solutions. „Dzięki zaawansowanej analityce w oparciu o sztuczną inteligencję, machine learning i wizualizacje, jesteśmy w stanie znacznie szybciej zidentyfikować istotne informacje".

RelativityOne, kompletne rozwiązanie e-discovery w chmurze, zapewnia klientom jeszcze większą elastyczność w zakresie sprostania różnorodnym wyzwaniom związanym z postępowaniami sądowymi i dochodzeniami dzięki skalowalnym i bezpiecznym produktom SaaS. Zintegrowane z Microsoft Office 365, RelativityOne zapewnia prawnikom łatwiejszy dostęp do danych przedsiębiorstwa za pomocą chmury Microsoft Azure.

Relativity jest wykorzystywane przez ponad 13 tys. organizacji w 43 krajach do przeglądu i analizy danych dotyczących spraw sądowych, dochodzeń wewnętrznych, wniosków rządowych i innych. Ponad 70 przedsiębiorstw z rankingu Fortune 100 skorzystało z Relativity w ostatnim miesiącu.

Relativity zbudowało silną pozycję wokół swoich partnerów handlowych. Ponad 125 firm wykorzystuje oprogramowanie Relativity aby udoskonalić swoją ofertę usług e-discovery oferując rozwiązywanie najbardziej złożonych i wymagających problemów prawnych zarówno dla klientów lokalnych, jak i międzynarodowych.

“Proces e-discovery wspierający dochodzenia w sprawie oszustw oraz przeglądy regulacyjne, to w porównaniu z rynkiem brytyjskim lub amerykańskim, nadal kształtujący się jeszcze trend w Polsce. Niemniej świadomość w tym obszarze szybko rośnie zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym” - ocenia Wojciech Szulc, Dyrektor w PwC Forensic Services. “Wykorzystanie technologii podczas audytu śledczego pozwala na znaczącą redukcję czasu i kosztów, w szczególności kiedy mamy do czynienia z dochodzeniem w coraz to bardziej złożonych przypadkach”.

Relativity App Hub, jeden z największych w dziedzinie technologii prawniczej, oferuje 74 unikalne aplikacje zaprojektowane, zbudowane i zintegrowane w celu rozszerzenia funkcjonalności Relativity. To pozwala użytkownikom przebierać w rozwiązaniach, które będą najlepiej dopasowane do ich unikalnego stylu pracy i rozwiązywać problemy poza e-discovery.

"Widzimy, że rozwijająca się rola technologii wciąż zmienia praktykę prawa, a wykorzystanie Relativity rośnie w bardzo szybkim tempie na całym świecie" - powiedział Andrew Sieja, założyciel i dyrektor generalny Relativity. "Cieszymy się, że możemy wyposażyć naszych klientów w narzędzia niezbędne do rozwiązywania złożonych problemów związanych z danymi i przyczynić się do rozwoju ich działalności biznesowej".

Według IDC, przewidywany wzrost światowego rynku oprogramowania e-discovery to 11,4% CAGR rocznie z 2,68 mld USD w 2018 r. do 3,69 mld USD w 2021 r. Przewidywany wzrost rynku oprogramowania e-discovery dla regionu EMEA wynosi około 14,1% CAGR rocznie z 468,1 mln USD w 2018 r. do 720,1 mln USD w 2021 r. Oczekuje się, że do 2021 r. 58% rynku oprogramowania e-discovery będzie miało charakter "off-premise" - w tym rozwiązania w chmurze oraz inne rozwiązania, takie jak Software-as-a-Service (SaaS) / Platform-as-a-Service (PaaS) / Infrastructure-as-a-Service (IaaS).

Zespół Relativity składa się z ponad 800 członków na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Chicago z biurami w Krakowie, Londynie, Hong Kongu i Melbourne. Relativity otworzyło krakowskie centrum innowacji produktowych we wrześniu 2015 r. z planem zwiększenia zatrudnienia do 100 osób w 2018 r.

opr. wogr

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager