Jesteś w: Manager » Rynek

Przedsiębiorcy mogą już skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych

27.10.2017 00:11  Rynek

Analiza finansowa, zarządzanie zasobami ludzkimi, diagnoza potencjału pracowników metodą Ensize czy zarządzanie projektami - to tylko mały wycinek z szerokiej bazy szkoleń, warsztatów i kursów dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych. To rewolucyjne w europejskim sektorze HR narzędzie, pozwalające przedsiębiorcom na wyszukanie lub zamówienie profilowanych szkoleń i usług doradczych, które są dofinansowane z funduszy europejskich. Dzięki temu, firmy, instytucje i osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje, a tym samym – efektywniej realizować założone cele biznesowe. Korzystanie z Bazy jest całkowicie bezpłatne. 

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to niedawno uruchomiona inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest kontynuacją Rejestru Usług Rozwojowych. Jej głównym założeniem jest udostępnienie przedsiębiorcom możliwości swobodnego wyboru podmiotu, który pomoże im podnieść kompetencje swoje lub swoich pracowników. BUR jest jednocześnie narzędziem, które pozwala w szybki sposób znaleźć usługę rozwojową, dopasowaną do celów i wymagań danej firmy. W tym celu uruchomiona została rozbudowana wyszukiwarka, która dzięki szerokiemu wyborowi filtrów oraz formularzowi zgłaszania i prezentacji usług, pozwala użytkownikom na swobodny przegląd i porównanie ofert.

Dzięki systemowi oceniania można sprawdzić, czy dane szkolenie spełniło oczekiwania poprzednich uczestników. Jeśli żadna z ofert nie pasuje do oczekiwań przedsiębiorcy, może on zamieścić na platformie własne ogłoszenie, określające jego oczekiwania i potrzeby, aby otrzymać usługę szytą na miarę. Dofinansowanie szkolenia trafia bezpośrednio do przedsiębiorstwa korzystającego z oferty zamieszczonej w BUR w formie refundacji, zaliczki lub bonu. Wszystkie oferty zawarte w Bazie są weryfikowane przez PARP. 

Baza Usług Szkoleniowych to kopalnia możliwości, ułatwiająca właścicielom firm znalezienie dokładnie takiego szkolenia, jakiego w danym momencie potrzebują. To również idealny przykład sytuacji win-win, na której jednocześnie korzystają usługobiorcy i usługodawcy, którzy mogą bezpłatnie zaprezentować swoją ofertę” – mówi Sebastian Matyniak, Prezes Zarządu w Brainstorm Group. „Nieustanny progres i podnoszenie kwalifikacji to czynniki niezbędne, aby w dzisiejszym świecie z sukcesem rozwijać własny biznes” – dodaje Sebastian Matyniak. 

Baza Usług Rozwojowych jest dostępna na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/. Korzystanie z Bazy jest całkowicie bezpłatne, zarówno dla podmiotów, które świadczą usługi rozwojowe czy szkoleniowe, jak i dla przedsiębiorców, poszukujących takich ofert. Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania mogą skorzystać ze wsparcia Operatorów lub Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, dostępnych na terenie całego kraju. Ich listę można znaleźć na stronie http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/punkty/#/ lub zgłaszać się bezpośrednio do firm szkoleniowych które zamieszczają swoje usługi w Bazie Usług Rozwojowych. „Każdy, kto się do nas zgłosi, może liczyć na bezpłatną pomoc w wypełnieniu wszelkich niezbędnych dokumentów, które musi złożyć do Operatora, aby skorzystać z dofinansowanych szkoleń” – mówi Sebastian Matyniak, Prezes Brainstorm Group.

opr. wogr 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager