Jesteś w: Manager » Rynek

Marsh Global Insurance Market Index: osiemnasty z rzędu spadek stawek ubezpieczeniowych

24.11.2017 15:16  Rynek

III kw. 2017 r. zakończył się 18. z rzędu spadkiem stawek odnowieniowych - wynika z najnowszego raportu Marsh Global Insurance Market Index: Q3 2017, cyklicznego zestawienia stawek odnowieniowych na świecie (90% danych przedstawionych w raporcie dotyczy polis zaaranżowanych za pośrednictwem Marsh).

Tempo spadku cen ubezpieczeń zmalało o 1,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Zmiany w poziomach poszczególnych stawek różnią się w zależności od regionu. Wyższy współczynnik średnich spadków w porównaniu z poprzednim kwartałem zaobserwowano w USA, Europie Kontynentalnej oraz Ameryce Łacińskiej. Znacznie niższe niż w poprzednim kwartale spadki poziomu stawek zanotowano w UK oraz Azji. Z kolei w Australii stawki wzrosły po raz trzeci z rzędu.

Rynek ubezpieczeń w Europie pozostaje konkurencyjny. Łącznie stawki ubezpieczeniowe spadły w trzecim kwartale 2017 r. średnio dwukrotnie w porównaniu do globalnej tendencji. 

Ceny ubezpieczeń majątkowych spadły o 3,2%, głównie z powodu intensywnej konkurencji wśród ubezpieczycieli, z których wielu wykazało agresywne  strategie utrzymania klienta. 

Ostatnie straty związane z katastrofami naturalnymi (huragany, trzęsienia ziemi itp.) nie wpłynęły jeszcze na oferowane stawki, jednak część ubezpieczycieli sygnalizuje, że są bardziej selektywni wobec wybranych ryzyk. 

Ceny ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej oraz linie finansowe i zawodowe także pozostają konkurencyjne, w szczególności w zakresie polis D&O.

opr. wogr

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager