Jesteś w: Manager » Rynek

Jakub Stojek nowym CEO FOR ONE MONTH w Adecco Poland

24.05.2019 11:30  Rynek

Jest niezwykle ambitny, samodzielny, doskonale wykształcony, pełen entuzjazmu  i energii do pracy. Nie czeka – bierze sprawy w swoje ręce. Na drugim roku studiów założył z kolegami własny biznes. Jakub Stojek jest zwycięzcą programu „CEO for One Month”. Przez miesiąc – u boku Anny Wicha, Dyrektor Generalnej - będzie zarządzał Adecco Poland, a  jesienią  zawalczy o tytuł globalnego Szefa The Adecco Group. W tym roku w polskiej edycji konkursu wzięło udział ponad dwa tysiące kandydatów, najwięcej w historii programu. 

„Dziękuję za wybór i zaufanie. To dla mnie wielki zaszczyt oraz mobilizacja do działania i ciężkiej pracy. Cieszę się, że będę mógł zdobywać doświadczenie, wiedzę i umiejętności w takiej firmie jak Adecco, która jest światowym i polskim liderem branży oraz usług HR. Towarzyszenie Dyrektor Generalnej w codziennych obowiązkach i zadaniach będzie dla mnie wielką przygodą i lekcją ważną  na przyszłe, zawodowe życie.”  - mówi Jakub Stojek – zwycięzca programu „CEO for One Month” w Adecco Poland. 

„CEO for One Month” to globalny program, kierowany do studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowych firmach, a ich ambicje sięgają najwyższych stanowisk. W Adecco – dzięki tej inicjatywie -  młodzi ludzie mogą rozpocząć karierę nietypowo – od najwyższego stanowiska w firmie.  

Nie ma w Polsce drugiej firmy, która dawałaby taką możliwość ludziom na samym początku kariery. Młody CEO ma realny wpływ na decyzje podejmowane w naszej firmie, uczestniczy w każdym ważnym spotkaniu i podejmowaniu decyzji. Otrzymuje również wynagrodzenie na poziomie adekwatnym do stanowiska. „CEO for One Month” to niezwykle wartościowy program i nasza wizytówka. Ale to nie tylko przygoda. Jest w nim ważny cel i głęboki sens - skupiamy  uwagę młodych osób na tym, że  warto rozpocząć karierę zawodową i zdobywać doświadczenie w firmie z obszaru HR. To zaprocentuje w przyszłości. Zwracamy uwagę na problem nieprzystosowania młodych ludzi do oczekiwań pracodawców. Inicjujemy  dyskusję jak to zmienić. Jednak  podstawowym zdaniem tego programu jest pokazanie jak złożona i odpowiedzialna jest praca managera. Bycie szefem - wbrew wielu błędnym opiniom – to nie przywileje,  ale ogromna odpowiedzialność - za ludzi, wynik, finanse i zrealizowane cele. To praca oparta na wiedzy, wartościach i biznesowej intuicji, wymagająca znajomości przepisów i przestrzegania prawa” – mówi Anna Wicha - Dyrektor Generalna Adecco Poland.

„W większości krajów Unii Europejskiej stopa bezrobocia wśród młodych ludzi jest około dwukrotnie wyższa od średniej dla całej populacji. To jest również problem  na tak zwanych „rynkach pracownika” – czyli na przykład w Polsce. Przyczyną tego jest brak umiejętności wymaganych przez pracodawców. Niedopasowanie kompetencji przekazywanych przez szkoły i uczelnie do wymagań rynku jest niestety zagrożeniem, które coraz silniej daje się we znaki polskiej gospodarce. Program „CEO for One Month” jest między innymi odpowiedzią na te wyzwania” – podkreśla Anna Wicha.

 

Adecco co roku oddaje stery swojej organizacji młodym ludziom na całym świecie. Na każdym z rynków, gdzie obecna jest firma, wybierana jest jedna osoba., a następnie przez miesiąc – u boku Dyrektora Generalnego –  zarządza  firmą.  

„Współpraca z tymi wszystkimi utalentowanymi młodymi ludźmi przez ostatnie 5 edycji programu “CEO for One Month” to była wielka przyjemność. Wzbogacili oni naszą organizację swoimi świetnymi i innowacyjnymi pomysłami oraz świeżym spojrzeniem na biznes. Ważnym elementem programu -   dla mnie osobiście oraz wszystkich Managerów -  jest tzw. proces odwróconego mentoringu: trzy różne pokolenia, aktywne w tym samym miejscu pracy uczą się wspólnie jak odpowiadać na nowe kluczowe potrzeby i wyzwania. To niezwykle ważne dla budowy i rozwoju nowoczesnego rynku pracy.” – mówi Angelo Lo Vecchio – Szef Regionu - Europa Wschodnia, Bliski Wschód i Północna Afryka  Grupy Adecco. 

Proces rekrutacji CEO for One Month jest wieloetapowy. Spośród  wszystkich aplikacji  wybieranych jest 10 finalistów. Zostają następnie zaproszeni do siedziby Adecco, gdzie biorą udział w profesjonalnym i dopasowanym do tak wymagającej rekrutacji Assessment Center. Wybrany przez komisję rekrutacyjną CEO zdobywa umiejętności i doświadczenie u boku Dyrektora Generalnego - najważniejszej osoby w firmie. Współpracuje też z innymi Managerami. Uczestniczy w spotkaniach, szkoleniach i projektach realizowanych przez Adecco.  Po zakończeniu roli CEO for One Month może - jako Pracownik – pozostać  w strukturach firmy i zdobywać dalsze doświadczenie zawodowe. 

Podczas wszystkich dotychczasowych edycji realizowanych w ponad  50 krajach świata  w programie „CEO for One Month” wzięło udział około miliona młodych ludzi. W Polsce blisko 12 tysięcy. Uczestnicy akcji stają się ambasadorami programu i Adecco. Zdobywają doświadczenie, kompetencje i możliwość rozwoju osobistego. 

opr. Anastasiia Lizanets

-------------------------------------------------------------------------------- 

Kalendarium


25 maja
Manager Magazine poleca: Warsztaty z Maciejem Orłosiem o skutecznych wystąpieniach w biznesie 

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Manager-Magazine-poleca-warsztaty-z-Maciejem-Orlosiem-o-skutecznych-wystapieniach-w-biznesie-i-nie-tylko-25-maja-2019-r.-Warszawa;341370;0.html

29-31 maja
Manager Magazine poleca: I Targi Export Expo, III Kongres  Gospodarczy CEE, VIII edycja China Homelife Poland (Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn k/W-wy)

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Manager-Magazine-poleca-I-Targi-Export-Expo-III-Kongres-Gospodarczy-CEE-VIII-edycja-China-Homelife-Poland-29-31-maja-2019-Ptak-Warsaw-Expo-NadarzynW-wy;341797;0.html

wrzesień 2019 r. 
I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum CEE - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.html

 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager