Jesteś w: Manager » Rynek

Cracow Charity Cup – na pomoc małej Lence

21.05.2019 23:05  Rynek
1 czerwca 2019 r. na terenie kortów należących do Ośrodka Kryspinów, odbędzie się piknik charytatywny Cracow Charity Cup. 25 tenisistów podejmie się sportowej rywalizacji w szczytnym celu. W programie aukcja charytatywna, atrakcje dla dzieci, warsztaty i gry zespołowe. Bohaterką wydarzenia będzie Lenka, dziewczynka zmagająca się z nieuleczalną chorobą genetyczną. 

-Z chęci niesienia dobra. Z potrzeby serca. By uczyć empatii. Powodów organizacji tego wydarzenia jest bardzo wiele. Wśród ich prym wiedzie jednak najważniejszy – przekonanie, że mądra pomoc może działać cuda, a nas samych czyni lepszymi ludzi” – mówi Anna Styczeń, prezes fundacji Możesz Na Mnie Liczyć, działającej przy firmie technologicznej Ailleron. 

- Chcemy pomóc Lence, chorującej na nieuleczalną chorobę genetyczną - Zespół Angelmana. Lenka jest pogodną dziewczynką zmagającą się na co dzień z padaczką, objawami neurologicznymi i opóźnieniem intelektualnym. Dziewczynka nie mówi i nie rozumie słów. Od ponad 2 lat każdy dzień jej życia wypełnia walka o większą samodzielność. Ogromny wysiłek przynosi jednak widoczne rezultaty – dodaje. 

Dzięki intensywnej rehabilitacji i serii kosztownych wizyt u specjalistów, Lenka zaczęła stawiać pierwsze kroki. Coraz sprawniej wyczuwa też zachowania i intencje innych ludzi. Niestety to dopiero początek. Nadzieję rodziców dziewczynki budzi m.in. możliwość zakupu urządzenia C-EYE, które umożliwiłoby komunikację z dzieckiem. Byłoby to też narzędzie do zabawy, poprawiające efekty codziennej rehabilitacji. 

Cracow Charity Cup będzie wydarzeniem niezwykłym, bo mogącym odmienić ludzki los. Sprawiającym, że życie z chorobą nabiera cieplejszych barw. Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty taneczne, florystyczne, malarskie, gry i zabawy w dmuchanych zamkach. Dorośli zostaną zaproszeni do udziału w turnieju tenisowym i aukcji charytatywnej. Panie będą mogły wziąć też udział w metamorfozie kosmetycznej. O dobrą zabawę zadba DJ, spotkaniu towarzyszyć będzie pyszne jedzenie i napoje. Całość akcji organizowana jest ze środków przekazanych charytatywnie na rzecz Fundacji. 

Najważniejsza tego dnia będzie jednak radość wynikająca z bycia razem, wzajemnego uczenia się empatii i dzielenia się dobrem. To będzie magiczny czas, w pięknym miejscu wśród ludzi, dla których pomaganie ma szczególną wartość. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Sprawmy, by ten dzień był dla Lenki wyjątkowy. 

 opr. Anastasiia Lizanets

--------------------------------------------------------------

Kalendarium


25 maja
Manager Magazine poleca: Warsztaty z Maciejem Orłosiem o skutecznych wystąpieniach w biznesie 

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Manager-Magazine-poleca-warsztaty-z-Maciejem-Orlosiem-o-skutecznych-wystapieniach-w-biznesie-i-nie-tylko-25-maja-2019-r.-Warszawa;341370;0.html

29-31 maja
Manager Magazine poleca: I Targi Export Expo, III Kongres  Gospodarczy CEE, VIII edycja China Homelife Poland (Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn k/W-wy)

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Manager-Magazine-poleca-I-Targi-Export-Expo-III-Kongres-Gospodarczy-CEE-VIII-edycja-China-Homelife-Poland-29-31-maja-2019-Ptak-Warsaw-Expo-NadarzynW-wy;341797;0.html

wrzesień 2019 r. 
I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum CEE - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.html

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager