Jesteś w: Manager » Rynek

Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa Santander dostępne dla klientów po ukraińsku i rosyjsku

17.04.2019 22:31  Rynek

Santander Bank Polska udostępnia aplikację mobilną i bankowość internetową w języku ukraińskim i rosyjskim. Obecnie bank obsługuje 179 tys. cudzoziemców, co plasuje go w czołówce banków wybieranych przez tę grupę klientów. Najliczniejszą nację stanowią Ukraińcy. 

Ukraińcy to najliczniej reprezentowana narodowość wśród zagranicznych klientów Santander Bank Polska. Obecnie bank świadczy usługi dla 105 tys. osób. W całym 2018 Bank zanotował 43% wzrost liczby klientów z Ukrainy rok do roku. Przeważnie są to osoby pracujące, w wieku 20-30 lat oraz studenci wyższych uczelni. Klienci ci najczęściej wybierają Konto Jakie Chcę z Kartą Dopasowaną i różnymi formami płatności. Ponadto Konto Jakie Chcę i Kartę Dopasowaną można dowolnie konfigurować wybierając najbardziej potrzebne funkcje. Istotnym elementem preferowanej oferty jest również możliwość wysyłki środków za granicę oraz wymiana walut – także te usługi dostępne są w Santander Bank Polska. 

Z analiz przeprowadzonych przez bank, wynika, że 80% osób z grupy cudzoziemców, będących klientami banku, do zarządzania finansami osobistymi wykorzystuje głównie aplikację mobilną. Natomiast wybierając bank, szuka takiego, z którym może swobodnie się komunikować w języku ojczystym. 

– Obcokrajowcy pracujący w Polsce chętniej korzystają z usług naszego banku. Dlatego w Santander Bank Polska, w myśl hasła „Bank Jaki Chcesz” dbamy, aby proces obsługi rachunku dla tej grupy klientów był przyjazny i intuicyjny. Właśnie udostępniliśmy aplikację mobilną oraz bankowość internetową w językach ukraińskim i rosyjskim. Nasi klienci w ojczystym języku mogą również porozmawiać z konsultantem na infolinii czy zapoznać się z materiałami promocyjnymi. Chcemy być bankiem pierwszego wyboru dla nierezydentów, wśród których największą grupę stanowią Ukraińcy – mówi Anna Kaczmarek, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego Santander Bank Polska.

Już dwa lata temu Santander Bank Polska ułatwił bankowanie klientom z Ukrainy i rozpoczął od przygotowania specjalnej infolinii, która działa we wszystkie dni robocze w godz. 8-17. Obywatele Ukrainy przez telefon, w języku ukraińskim mogą w łatwy sposób dowiedzieć się o szczegółach oferty czy funkcjonalnościach produktów. Po ukraińsku dostępne są również umowy rachunku osobistego i materiały marketingowe (np. ulotki), a także strona z ofertą banku. Dzięki temu osoba decydująca się na konto osobiste i podpisująca dokument ma pewność, że rozumie warunki. 

 

Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa Santander dostępne są już po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. Ponadto bankowość internetowa dostępna jest także w języku hiszpańskim.

opr. Anastasiia Lizanets


Patronaty medialne miesięcznika Manager Magazin:


I Targi Export Expo (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/I-Targi-Export-Expo-w-Polsce-8211-zaproszenie-dla-wystawcow-i-zwiedzajacych-29-31-maja-2019;338498;0.html

VIII edycja targów China Homelife Poland (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Zaproszenie-na-VIII-edycje-targow-China-Homelife-PolandChina-Machinex-29-31-maja-2019;338759;0.html

III edycja Kongresu Gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Zaproszenie-na-III-edycje-Kongresu-Gospodarczego-Europy-Centralnej-i-Wschodniej-29-31-maja-2019;338784;0.html

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager