Jesteś w: Manager » Regulamin

Włochy: malwersacje burmistrza Wenecji

04.06.2014 10:15  Regulamin
Włochy: malwersacje burmistrza Wenecji Burmistrz Wenecji oraz 34 inne osoby zostały aresztowane dziś za przywłaszczenie sobie co najmniej 20 milionów euro. Pieniądze przeznaczone były na budowę gigantycznego systemu śluz, mającego uchronić miasto przed wysokimi przypływami, stanowiącymi dla niego poważne zagrożenie

Po trzyletnim dochodzeniu prokuratura ustaliła, że lokalni politycy, poczynając od burmistrza Wenecji Giorgio Orsoniego, odprowadzili na swoje konta w zagranicznych bankach sumę co najmniej dwudziestu milionów euro z funduszu przeznaczonego na budowę Mose. Tak nazwany został system gigantycznych śluz, umieszczonych na dnie laguny weneckiej, który ma uchronić miasto przez tzw. wysoką wodą - nawiedzającymi je regularnie przypływami. Projekt systemu powstał w latach 90. ubiegłego wieku, a budowę rozpoczęto w 2003 roku, mimo sprzeciwu ekologów.

W tej chwili jest on zrealizowany w 80 procentach. Władze Wenecji i regionu oraz właściciele firm biorących udział w budowie stworzyli równoległy system uszczuplania funduszu przeznaczonego na ten cel.

/IAR

ec


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager