Jesteś w: Manager » Real Estate

Zielone światło dla Dune Resort

12.11.2014 17:41  Real Estate
Firmus, norweski deweloper inwestujący na Środkowym Pomorzu, uzyskał właśnie pozwolenie na budowę kolejnych dwóch apartamentowców w Mielnie.

Powstanie dzięki temu kompleks Dune Resort z 325 luksusowymi apartamentami wakacyjnymi. W pierwszym budynku, oddanym do użytku przed rokiem, spośród 114 apartamentów prawie wszystkie zostały sprzedane, a jeden z nich, 133-metrowy penthouse, pobił nieoficjalny rekord cenowy: nabywca zapłacił za niego 3,5 miliona złotych 

Całkowita powierzchnia zabudowy Dune Resort wyniesie 33.000 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to około 160 milionów złotych. Oprócz 325 mieszkań wakacyjnych i 339 prywatnych miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych na kompleks złożą się restauracje  i lokale komercyjne, baseny kąpielowe – zewnętrzne oraz kryty, strefa fitness i ośrodek SPA.

Na wielką atrakcję zapowiada się jedyny w swoim rodzaju na polskim Wybrzeżu klub plażowy, który rozpocznie działalność tuż przed przyszłorocznymi wakacjami. Jego szybkie uruchomienie będzie możliwe dzięki temu, że pierwszy z trzech apartamentowców Dune Resort działa już od roku i to właśnie przy nim zaplanowany został Beach Club na wydzierżawionym przez dewelopera 150-metrowym odcinku plaży.  Dzierżawa plaży nie oznacza oczywiście, że stanie się ona niedostępna dla osób niebędących gośćmi Dune. Zgodnie z polskim prawem dostęp do brzegu morskiego pozostanie nieskrępowany, a z oferty klubu plażowego będzie mógł skorzystać każdy. Znajdzie się tam wypożyczalnia sprzętu plażowego i sportowego, bar serwujący przekąski i napoje.

Termin rozpoczęcia prac budowlanych nie jest jeszcze ustalony. Zostanie on podany do publicznej wiadomości w pierwszej połowie przyszłego roku. Druga część kompleksu, określana jako Dune B, składać się będzie ze 149 apartamentów i penthouse’ów, a trzecia (Dune C) – z 62. Co ciekawe, mimo że deweloper nie ogłosił jeszcze oficjalnego początku sprzedaży, zgłaszają się do  niego osoby zainteresowane zakupem apartamentów w planowanych obiektach. 

W czynnym od nieco ponad roku Dune A nabywcom zaoferowano 109 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni oraz 6 penthouse’ów. Ponad 90 proc. lokali zostało już sprzedane, w tym trzy penthouse’y. Jeden            z nich osiągnął rekordową cenę prawie 3,5 mln zł (ponad 26 tys. zł za m kw.). Ostatnie dostępne obecnie apartamenty znajdują się na IV piętrze; każdy z oknami wychodzącymi na morze i tarasem.

Dune A oferuje wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku: dwa zewnętrzne baseny kąpielowe                      z podgrzewaną wodą, restaurację z kawiarnią, salę fitness, gabinety odnowy biologicznej i kosmetologii. W budynku działa całodobowa recepcja z dyskretną ochroną. Na dzieci czeka ogrodzony i dobrze wyposażony plac zabaw. Miejsca postojowe w hali garażowej pozwalają wszystkim właścicielom i gościom apartamentów na wygodne parkowanie samochodów.  
Dla osób traktujących nabycie wakacyjnego mieszkania jako inwestycję, przygotowany jest program zarządzania najmem. Rekomendowana przez Firmus wyspecjalizowana firma może zająć się wszystkimi sprawami związanymi              z komercyjnym wynajmem i bieżącym utrzymaniem nieruchomości.
Uzyskane przez Firmus pozwolenie na budowę jest już prawomocne. Umożliwia to uruchomienie bezpośrednich przygotowań do realizacji inwestycji, w tym wyłonienie generalnego wykonawcy. Stein Christian Knutsen, prezes zarządu Firmus Group, komentuje: - Wypełniamy nasz wieloletni plan inwestycyjny. Jesteśmy w tym konsekwentni. W ciągu niedługiego czasu do naszych osiągnięć będziemy mogli zaliczyć kolejne obiekty w ramach Dune Resort i oddać je klientom. Niezmiennie stawiamy na jakość we wszelkich aspektach. Od wyjątkowej lokalizacji nieruchomości, poprzez klasę zastosowanej architektury, perfekcyjne wykonawstwo. I chcę to podkreślić: Dune Resort to nie jest nasze ostatnie słowo. 

Firmus to grupa spółek inwestycyjnych opartych na kapitale norweskim. Działa w Mielnie, Koszalinie  i nadmorskiej gminie Będzino. Dotąd zbudowała - na zlecenie klienta – duży obiekt przemysłowy w koszalińskiej podstrefie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, apartamentowce Tarasy i Dune A oraz złożoną z czterech części Rezydencję Park w Mielnie. Grupa zgromadziła w swym ręku nieruchomości gruntowe, których wartość określa się na blisko 1 mld euro. Większość z nich znajduje się na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Jamno  w miejscowości Mielno-Unieście. Tereny te ciągną się wzdłuż brzegu morskiego na długości prawie 2,5 km. Firmus jest w trakcie przygotowań do realizacji kolejnych inwestycji – zarówno o charakterze apartamentowym, jak również mieszkaniowym – po koszalińskiej stronie jeziora Jamno.
(dra)

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager