Jesteś w: Manager » Real Estate

Zielona Rezydencja Park w Mielnie

13.02.2015 13:59  Real Estate
W kwietniu zakończenie budowy Rezydencji Park w Mielnie. To cztery niemal identyczne budynki, postawione według projektu szczecińskiej pracowni Mellon Architekci.

Rzadko się zdarza, żeby większość apartamentów wakacyjnych deweloper sprzedał przed zakończeniem realizacji budynku. A tak było z każdą z czterech części kompleksu Rezydencja Park w Mielnie. Właśnie dobiega końca budowa ostatniej. Spośród 12 mieszczących się w niej apartamentów do kupienia pozostało tylko pięć.

Zgodnie z przyjętym przez dewelopera założeniem, różnią się one między sobą  detalami wykończenia wnętrz oraz odrobinę kolorami tynków i płytek klinkierowych na zewnątrz budynków. Wewnątrz wielkość i układ lokali jest za każdym razem taki sam. Jak mówią pracownicy działu sprzedaży Firmus Group – inwestora, klientom od samego początku realizacji Rezydencji Park przypadły one do gustu i nie było powodu, by wprowadzać zmiany do sprawdzającego się, funkcjonalnego projektu.
Apartamenty mają 39 m kw. (z jedną sypialnią) lub 53 m kw. (z dwiema sypialniami) W mniejszym apartamencie, dwupokojowym, jeśli wykorzystać rozkładaną sofę, może przenocować pięć osób.                  

W apartamencie trzypokojowym wygodnie może nocować sześć osób.
Wszystkie apartamenty były sprzedawane w standardzie wykończenia pod klucz, czyli z zabudową kuchenną (w tym sprzęt AGD), wykończoną łazienką, podłogami z deski barlineckiej, stolarką drzwiową. Część była nawet umeblowana – to te apartamenty, które wcześniej służyły za pokazowe.

Jakie atuty Rezydencji Park klienci szczególnie podkreślają? Przede wszystkim położenie. Kompleks leży wśród sosen starego nadmorskiego parku, w połowie drogi między morzem a jeziorem Jamno (do jednego i drugiego jest zaledwie po ok. 150 metrów). To centralna część Mielna, która jednak nawe  u szczytu sezonu letniego pozostaje spokojna i cicha. Wielu klientów zwraca również uwagę na architekturę budynków, nawiązującą do historycznej zabudowy szachulcowej, popularnej kiedyś na Pomorzu. Inni akcentują „kameralność i prywatność” inwestycji, bo jak wspomnieliśmy, w każdym budynku jest tylko 12 apartamentów, wszyscy właściciele lokali mają przypisane do wyłącznego użytku  miejsca postojowe dla samochodów, a pełen zieleni teren jest zamknięty.

Warto dodać, że każdy budynek stanowi odrębną nieruchomość. Jest posadowiony na wyodrębnionej działce, ma własne ogrodzenie i indywidualny wjazd na posesję. Każda z działek ma powierzchnię ok 1200 m kw., a każdy z budynków zajmuje 260 m kw.  Tak więc 80 proc. powierzchni działki to zieleń.

Budowa pierwszego obiektu rozpoczęła się nieco ponad cztery lata temu. W tym czasie zaniedbany, zabałaganiony teren zamienił się w uporządkowany, elegancki fragment letniska z sympatycznym klimatem. Deweloper zachęcony sukcesem Rezydencji Park rozpocznie wkrótce na przylegającej parceli budowę kompleksu Rezydencja Park Rodzinna, która - głównie przez zastosowaną architekturę - stanowić będzie swoistą kontynuację tej udanej inwestycji.  

Roboty budowlane w ostatniej części Rezydencji Park są na finiszu. Z zewnątrz budynek jest prawie wykończony (wykonana została elewacja i położone płytki klinkierowe). Obecnie trwają prace w apartamentach i częściach wspólnych budynku. Planowane zakończenie całości prac IV etapu planowane jest na końcówkę kwietnia br. Tak więc nabywcy będą się mogli cieszyć swoimi mieszkaniami wakacyjnymi jeszcze przed wakacjami.  Z 12 oferowanych w IV budynku apartamentów w sprzedaży pozostało tylko pięć: jeden dwupokojowy i cztery trzypokojowe.

Duża grupa nabywców apartamentów w Rezydencji Park na stałe mieszka na Pomorzu, w Poznaniu i Bydgoszczy; dla nich dojazd do Mielna - choćby na każdy weekend - nie stanowi kłopotu.  Są to głównie rodziny z małymi dziećmi i osoby dojrzałe, poszukujące spokojnego miejsca do wypoczynku lub pracy. Większość z nich kupiła apartamenty na swój wyłączny użytek, ale są również osoby, które pod swoją nieobecność chcą na nich zarabiać. Zleciły one wyspecjalizowanej firmie zarządzanie lokalami. Firma w imieniu właścicieli zajmuje się bieżącym utrzymaniem, rezerwacjami terminów i wynajmem. Podobnie ostatnie dostępne w Rezydencji Park apartamenty mogą stać się atrakcyjną inwestycją, z pewnością konkurencyjną wobec lokat bankowych.

 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager