Jesteś w: Manager » Real Estate

Manhattan Place w centrum Mokotowa

05.12.2014 19:30  Real Estate
5th Avenue Holding S.A., spółka znana dotychczas z inwestycji biurowych, rozpoczyna inwestycję mieszkaniową Manhattan Place u zbiegu ul. Puławskiej i Al. Wilanowskiej, w rejonie Dworca Południowego, tuż obok stacji metra „Wilanowska”.

Powstaje tu 8-piętrowy budynek , w którym znajdą się  mieszkania od 25 do 100 m kw., a także lokale usługowe i biurowe. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2016 roku.

- To jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na Mokotowie. Z jednej strony w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych dzielnicy, w okolicy Galerii Mokotów i Mokotowa „biznesowego”, z drugiej – obok kameralnych uliczek Służewa: Wita Stwosza, Świeradowskiej, Modrej. Jest metro „Wilanowska” i Dworzec Południowy - dla mieszkających w Warszawie to idealne miejsce pod względem komunikacji. Manhattan Place nawiązuje do Upper East Side na Manhattanie. To również prestiżowa dzielnica mieszkalna, w której żyły m.in. rodziny Rockefellerów czy Kennedych - podkreśla Jakub Robel, prezes zarządu 5th Avenue Holding S.A.
Pofalowana bryła Manhattan Place, opleciona galeriami dużych balkonów, nadaje budynkowi dynamizmu i niewątpliwie wyróżniać się będzie na tle otoczenia. Biała kolorystyka elewacji akcentuje prestiżowy charakter inwestycji. Główne wejście zaprojektowano w formie efektownej, szerokiej szklanej witryny, kierującej do reprezentacyjnego holu z recepcją. Przejście do klatek schodowych prowadzi przez przeszklony korytarz, pełniący funkcję galerii, z widokiem na dziedziniec. Części wspólne wyróżniają się wysoką jakością zastosowanych materiałów wykończeniowych (okładziny z kamienia naturalnego, elementy szklane, forniry).

- Przygotowując inwestycję Manhattan Place zależało nam, aby budynek w tak atrakcyjnej lokalizacji, podobnie jak nasze dotychczasowe inwestycje, był efektowny i by wyróżniała go dbałość  o wysoki standard i estetykę. Zastosowaliśmy więc  najwyższej klasy materiały i technologie, m.in. kamień naturalny i duże ilości przeszkleń – dodaje prezes Robel.

Manhattan Place jest projektem mieszkaniowym, który zaspokoi oczekiwania różnych grup klientów - zarówno tych, którzy chcą usamodzielnić się i potrzebują kawalerki „na start”,  par planujących założenie rodziny,  rodziców z dziećmi, poszukujących atrakcyjnego miejsca do zamieszkania, jak też tych, którzy planują zakup inwestycyjny. Szeroka gama metraży gwarantuje wybór powierzchni odpowiadających zróżnicowanym oczekiwaniom. W Manhattan Place znalazły się mieszkania 1, 2, 3 i 4-pokojowe, funkcjonalnie rozplanowane, z czytelnie wydzieloną strefą dzienną i nocną, co ułatwia aranżację przestrzeni. Duże okna o wysokości 240 cm potęgują wrażenie przestronności. Kuchnie zaprojektowano w postaci aneksów, które można zaaranżować na osobne pomieszczenie. Konstrukcja budynku umożliwia ponadto łączenie lokali.

Wszystkie mieszkania mają duże tarasy – nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Schowki lokatorskie dla każdego mieszkania, o powierzchni od 3 do 5 m kw., zlokalizowane są na poziomie danej kondygnacji. Na piętra prowadzą 4 cichobieżne windy. W podziemiu znalazł się 3-poziomowy parking.
Teren wokół budynku będzie zagospodarowany specjalnie zaaranżowaną zielenią i chodnikami wykończonymi kostką betonowo-granitową. Teren będzie oświetlony i monitorowany.
Obecnie trwa promocja cenowa - mieszkania można kupić już od 7.200 zł za m kw.

Grupa 5th Avenue Holding jest wiarygodnym partnerem, który szczególną wagę przykłada do zabezpieczenia interesów klienta i jego zadowolenia. Inwestycja Manhattan Place realizowana jest na gruncie, do którego posiadamy tytuł prawny w postaci prawa własności, dzięki czemu nabywcy mieszkań nie będą ponosili co roku dodatkowych opłat za użytkowanie wieczyste. Jest to tym bardziej istotne, bowiem niewiele inwestycji w Warszawie może zaproponować swoim klientom mieszkania, których zakup daje nabywcom dodatkową wymierną oszczędność już w momencie nabycia – dodaje Agnieszka Bonder,  Dyrektor Operacyjny 5th Avenue Holding S.A. oraz Dyrektor Kontraktu.

Generalnym Wykonawcą inwestycji została firma STRABAG, jedna z największych firm budowlanych w Europie, której działalność obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu klienci będą mieli pewność, że inwestycja będzie zrealizowana kompleksowo, terminowo oraz na najwyższym poziomie pod względem jakości. Umowę na realizację inwestycji generalny wykonawca podpisał ze Spółką z grupy kapitałowej 5th Avenue Holding S.A. Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg  publicznych, łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz infrastrukturą towarzyszącą.
Inwestycja podlega ustawie o ochronie praw nabywcy, dlatego środki finansowe wpłacane przez klientów, zgodnie z zawartymi umowami deweloperskimi, będą gromadzone na rachunku powierniczym.

-
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager