Jesteś w: Manager » Real Estate

Inwestycja Willa Krasicki na sprzedaż

20.02.2014 13:12  Real Estate
Willa Krasicki została wystawiona na sprzedaż jako budynek biurowy. Nieruchomość posiada ważne pozwolenie na przebudowę istniejącego budynku, który pierwotnie pełnił funkcję ekskluzywnego apartamentowca.

Zaważyło o tym między innymi duże zainteresowanie placówek dyplomatycznych, które poszukują nowych siedzib w unikatowych budynkach w prestiżowych lokalizacjach Warszawy. Oczekiwana cena sprzedaży to 25,5 mln zł.

Kameralny budynek Willa Krasicki mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Krasickiego 10. Ta 4-kondygnacyjna inwestycja (w tym 1 podziemna) o powierzchni 940 mkw. najmu (łączna powierzchnia budynku 1760 mkw.), zaprojektowana przez pracownię Jasiński Kruszewski Architekci, idealnie wpisuje się w zabudowę historycznej części dzielnicy. Głównie dzięki unikatowej architekturze oraz prestiżowej lokalizacji inwestor, którego reprezentuje Małgorzata Kuriata, postanowił zmienić jego przeznaczenie. Obecnie budynek został wystawiony na sprzedaż  jako nowoczesny biurowiec. Inwestycję wyceniono na 25,5 mln zł.

W trakcie prowadzenia działań marketingowych, których celem miała być sprzedaż apartamentów w budynku, okazało się jednak, że nieruchomość jest obiektem, który bardzo dobrze wpisuje się w zapotrzebowanie zupełnie innego klienta niż pierwotnie planowano. W trakcie 10-miesięcznych rozmów, negocjacji i analiz zauważyliśmy, iż wiele placówek dyplomatycznych poszukuje nieruchomości na zakup z przeznaczeniem głównie na ambasadę, ale również na prywatną rezydencję ambasadora oraz rezydencje pozostałej kadry dyplomatycznej. Dodatkowo rozmawiamy z firmami z sektora finansowego i konsultingowego. - komentuje decyzję zmiany Małgorzata Kuriata.

Nieruchomość jest unikalnym obiektem na skalę stolicy, wpisującym się w bardzo specyficzne potrzeby m.in. placówek dyplomatycznych. Przede wszystkim Willa Krasicki posiada pełną własność gruntu, co w przypadku Warszawy (a szczególnie dzielnic takich jak Mokotów i Śródmieście – najczęściej jedyne dzielnice w których chcą lokować się ambasady) jest rzeczą wręcz unikalną. Ze względu na eksterytorialny charakter placówek dyplomatycznych, własność gruntu jest zazwyczaj podstawowym kryterium oceny nieruchomości na zakup z przeznaczeniem na ambasadę.

Do realizacji inwestycji użyto najwyższej jakości materiałów – m.in. kamienia, stali, marmuru i drewna. Willa Krasicki posiada parking podziemny na 14 miejsc oraz 6 miejsc parkingowych przy budynku, patio i ogród. 
Decyzja o zmianie przeznaczenia funkcji budynku była bardzo dobrym posunięciem. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma potencjalnymi kupcami. Liczymy na szybki finał sprzedaży, ponieważ w planach mamy kolejne równie ciekawe projekty do realizacji. - podsumowuje Kuriata.

Inwestora Willa Krasicki 2 reprezentuje znana w realizacji butikowych projektów – Małgorzata Kuriata. Kuriata swoją pasję do architektury i umiłowanie tzw. Starej Warszawy przełożyła na niszową działalność deweloperską, której motto to przywrócenie świetności przepięknym, kameralnym alejom przedwojennej stolicy oraz utrzymanie ich zielonej atmosfery. Jednym z głównych założeń inwestora jest zachowanie istniejącego starodrzewia.

Małgorzata Kuriata chętnie podejmuje się trudnych realizacji, które dla innych inwestorów z racji na ogrom pracy przygotowawczej oraz utrudnienia realizacyjne, nie wydają się atrakcyjne. Tak było np. z sąsiadującą z Willą Krasicki inwestycją na Krasickiego 7. Budynek ten, z racji na fascynującą historię, nazwano Villą Ursus. Willa należała przed jego zakupem do rodziny Państwa Piaseckich – dzieci Bolesława Piaseckiego, polskiego polityka i założyciela Stowarzyszenia Pax, którego fascynująca i niejednoznaczna biografia budzi wiele kontrowersji. Villa Ursus była trudną rewitalizacją przedwojennej kamienicy, która w wyniku niefortunnych działań budowlanych prowadzonych w latach 90. kompletnie straciła swój pierwotny charakter przedwojennej willi i jej walory architektoniczne oraz techniczne zostały poważnie nadwątlone.

Założeniem inwestora było przywrócenie budynkowi spójności architektonicznej i nadanie mu estetyki i parametrów technicznych, które należne są dla tak urokliwej i atrakcyjnej okolicy. Budynek w wyniku trudnych i daleko idących prac konstrukcyjnych otrzymał zupełnie nowe życie.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager