Jesteś w: Manager » Golf » Poradnik golfisty

10 sposobów na przyspieszenie gry

23.10.2008 15:26  Poradnik golfisty
10 sposobów na przyspieszenie gry Odpowiedni trening pozwala nie tylko osiągnąć coraz lepsze wyniki, ale również uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek na polu. Oto dziesięć najważniejszych sposobów na przyspieszenie gry.


1. Zostaw torbę na obrzeżu greenu blisko następnego tee, a nie tam, skąd grałeś ostatniego chipa.

2. Obserwuj tor lotu piłki. Daremny twój trud, jeśli przez trzy minuty szukasz piłki nie w tym miejscu, w którym naprawdę upadła.

3. Intensywnie myśleć muszą tylko najlepsi gracze. Gdy zwykli golfiści za dużo myślą, stresują się i tracą koncentrację, dlatego ty tego nie rób. Po prostu graj. Będziesz zdziwiony, o ile szybsza i lepsza stanie się twoja gra.

4. Jeśli zapisujesz swoje wyniki, rób to, gdy czekasz na kolejnym tee, a nie wtedy, gdy jesteś na greenie.

5. W ramach próbnych uderzeń wykonaj kilka krótkich wymachów, a nie kilkanaście pełnych swingów.

6. To oczywiste, że na polu miło spędzasz czas z kolegami, ale czy naprawdę musisz kończyć opowiadać tę historię przed następnym uderzeniem? I tak pewnie wszyscy już ją słyszeli.

7. Nie jesteś profesjonalnym golfistą? Odpuść sobie najdłuższe tee – chyba, że bierzesz udział w zawodach i zwyczajnie nie masz innego wyjścia.

8. Jeśli trafisz na gęsty rough i przez dłuższy czas nie możesz znaleźć piłki, przepuść grupę za sobą, by nie wstrzymywać gry.

9. Jeśli utkniesz za powolną grupą, spytaj uprzejmie, czy możesz ich wyprzedzić, zamiast bezczynnie czekać. Możliwe, że nie zdają sobie sprawy z twojej obecności.

10. Pamiętaj, że metoda „czytania greenu” polegająca na ustawieniu kija pionowo i ocenianiu po tym linii uderzenia to tylko strata czasu. To zupełnie nie działa.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager