Jesteś w: Manager » Pełen relaks

Slow tailoring

25.01.2015 22:54  Pełen relaks
Slow tailoring JANUSZ BIELENIA, EKSPERT W DZIEDZINIE MODY MĘSKIEJ, KTÓREGO PUBLIKACJE POJAWIAŁY SIĘ WIELOKROTNIE NA NASZYCH ŁAMACH, OTWIERA BUTIK NA ULICY MOKOTOWSKIEJ W WARSZAWIE.

Stanowi to naturalne rozwinięcie działalności, jaką prowadził wcześniej jako właściciel luksusowego Studia Szycia na Miarę Bielenia, w którym ubierają się głównie przedstawiciele kadry zarządzającej, fi nansiści oraz obcokrajowcy. Butik oznacza szersze otwarcie. Co o tym zadecydowało?
– Polacy bardzo się zmieniają, uczą się dobrego stylu i coraz częściej wybierają mniej produktów, ale droższych i lepszej jakości – mówi Janusz Bielenia. – Przywodzi to na myśl popularyzację wina w naszym kraju. W latach 90. piliśmy zupełnie inne wina, takie, po które dziś już raczej nie sięgamy. Podobnie uczymy się tkanin i fasonów. Dziś nie wypada nosić zbyt długich spodni, niedopasowanych marynarek i rzeczy słabej jakości. Partnerzy w biznesie rozpoznają się… po tkaninach, z jakich zrobione są ich garnitury. Wiedzą, że dobry wygląd ma znaczenie. Co więcej, potrzeba ta jest coraz mniej wymuszona, a coraz bardziej wypływa z serca. Naprawdę patrzymy na zmianę społeczną.
– Krótko mówiąc, pod tym względem doganiamy Europę – dodaje ekspert. – Brakuje nam jeszcze dużych pieniędzy, ale ten butik jest po to, by wysokiej klasy produkty można było kupić w dobrych cenach. A kogo nie stać na kaszmirową marynarkę, ten może kupić piękny zimowy szal czy dobrej jakości koszulę. Albo choćby znaleźć prawdziwą brytyjską poszetkę z najlepszych tkanin i wzorów, które noszą najbogatsi. Luksus staje się coraz bardziej dostępny. Co ważne, krawiectwo jakie proponuję jest etyczne. Garnitury, spodnie i marynarki szyję we Włoszech. Płaszcze w Wielkiej Brytanii. Kupuję najlepsze włoskie materiały, z jakich szyją wszyscy luksusowi krawcy świata. Tkaniny te, a także produkty powstają w małych, rodzinnych fabrykach, gdzie pracownicy dostają godziwe wynagrodzenie i ubezpieczenie. Nikt nikogo nie wykorzystuje, nie zawalają się dachy słabo opłacanych szwalni na końcu świata. Dla mnie to ma ogromne znaczenie.
Sieciowe sklepy chwalą się podobną jakością i niższymi cenami. Jaka jest rzeczywistość, widać już po drugim praniu. „Dobre” tanie rzeczy po prostu nie nadają się do noszenia. Polscy mężczyźni powoli zmieniają stosunek do ubrania. Czują i rozróżniają w dłoni jakość wełny czy kaszmiru. Nie chcą już nosić tanich skarpetek, w których się pocą, czy plastikowych koszul. Koszula, która kosztuje w sklepie 80 zł, nie może być uszyta z dobrej tkaniny, choćby ze względu na koszt produkcji i koszt materiału. Najczęściej oszczędza się na materiale. A to odczuje już na własnej skórze klient, którego skóra nie będzie oddychała lub tkanina zacznie się przecierać.
– Nasi dziadkowie nosili ubrania zależnie od pogody, pory roku i zawsze naturalne – podkreśla J. Bielenia. – Kolekcje, które sprzedaję, zawsze są odpowiednie do pogody. Jak jest zima, to jest zima i trzeba nosić ciepłe spodnie. Co do jakości, dawniej też lepiej było mieć 2 dobre koszule niż pięć byle jakich. Masowa produkcja i marketing zmieniły to podejście, ale dziś wszyscy do tego wracają. Tak samo w krawiectwie, jak i dobrym, zdrowym jedzeniu. Mamy slow food i slow tailoring. Nareszcie także w Polsce! Nowy butik stawia zarówno na klasykę, jak i smart casual. Będą eleganckie garnitury i smokingi, ale też dobrej jakości codzienne marynarki, spodnie, płaszcze i koszule, znakomite skórzane paski i torby, skarpetki i eleganckie spinki, poszetki i szale. Słowem, wszystko, co ubiera mężczyznę.
– Chciałbym, by to miejsce było otwarte dla każdego – podsumowuje J. Bielenia. – Nieważne, czy kupi zestaw garniturów, czy też jedną poszetkę. Klient zawsze może liczyć na poradę i pomoc stylistyczną. Może pokazać swoje ubranie, a my dobierzemy mu coś z naszej kolekcji. To nie tylko sklep, ale i miejsce spotkań dla ludzi, którzy lubią ten slow tailoring i dobrą jakość. Także dla tych, którzy szukają w modzie indywidualności. Zapraszam na Mokotowską 46a.
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager