Jesteś w: Manager » Pełen relaks

Akrobacje nad Płockiem

12.05.2013 23:57  Pełen relaks
Już 1-2 czerwca 2013 r. w Płocku odbędzie się wielka impreza lotnicza w niezwykłej scenerii malowniczego Wzgórza Tumskiego.

Organizatorzy Pikniku, przygotowali dla widzów niepowtarzalne atrakcje w celu spopularyzowania lotnictwa i przybliżenia historii polskiej awiacji jak najszerszemu kręgowi odbiorców.

Jedna z najważniejszych imprez lotniczych w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Wśród przygotowanych przez organizatorów Płockiego Pikniku Lotniczego atrakcji znalazły się również pokazy samolotów Sił Powietrznych i śmigłowców Marynarki Wojennej.

Już 1 i 2 czerwca 2013r. nad płocką plażą zobaczyć będzie można jeden z najbardziej
znanych amerykańskim samolotów, C-130 Hercules, produkowany przez firmę Lockheed. Jest to czterosilnikowy samolot transportowy o napędzie turbośmigłowym. Na szczególną uwagę zasługują imponujące wymiary Herculesa, którego rozpiętość skrzydeł wynosi ponad 40 metrów, a długość niespełna 30
metrów. Powierzchnia nośna tej ogromnej maszyny to aż 162 m2. Jego główne
przeznaczenie to transport towarów i osób. Wykorzystywany jest także w służbie ratowniczo– poszukiwawczej SAR i ewakuacji medycznej MEDEVAC oraz jako latająca cysterna. Od 2009 roku do grona użytkowników samolotów typu C-130 dołączyło Lotnictwo Polskie.

Podczas Płockiego Pikniku w powietrzu zaprezentuje się również para Su-22, czyli
samolotów szturmowo-bombowych Wojska Polskiego, których widowiskowy pokaz
wzbudzi na pewno zachwyt widzów. Charakterystyczny ryk odrzutowego silnika Su-22, zabrzmi nad całym Płockiem i okolicą. Na Płockim niebie zobaczyć będzie
można również śmigłowce Marynarki Wojennej: Kaman SH-2G i Mi-14 Pł, morskie śmigłowce służące m.in. do atakowania okrętów podwodnych oraz W-3RM Anakonda przeznaczony do zadań ratunkowych.

Wśród gwiazd największych cywilnych pokazów lotniczych, ze Wzgórza Tumskiego będzie można podziwiać Grupę Akrobacyjną „Żelazny”, która jak zawsze zachwyci publiczność powietrznymi ewolucjami oraz zespół „Polskie Legendy Lotnictwa” z Arturem Kielakiem latającym na XA-41 i Jerzym Leniem na TS-11 Iskra. Będzie to niespotykany występ samolotu akrobacyjnego z odrzutowcem. W Płocku zaprezentują się również niesamowity Peter Besenyei, jeden z najlepszych pilotów na świecie i zwycięzca zawodów Red Bull Air Race oraz Peggy Krenz, która po raz pierwszy w Polsce pokaże swój show „chodzenia po skrzydle”.

Na niebie pojawią się również latające repliki samolotów historycznych, szybowce, spadochroniarze, najmniejszy samolot świata Hummel Bird oraz wiatrakowce Xenon. Wszystkie statki powietrzne będzie można podziwiać również na wystawie
statycznej na lotnisku Aeroklubu.

To nie wszystkie atrakcje, jakie można zobaczyć i przeżyć w Piknikowy weekend w Płocku Z okazji Dnia Dziecka w płockim ZOO odbędzie się impreza rodzinna, na której nie zabraknie zabaw z animatorami, konkursów, gier oraz innych atrakcji. W tym dniu wstęp do ZOO będzie bezpłatny. Na wszystkich, poza ponad 3000 zwierząt w 300 gatunkach (w tym wiele okazów cennych i rzadko spotykanych w innych ogrodach), czeka park linowy ZOOLANDIA oraz zjazd tyrolski.
Więcej na www.zoo.plock.pl

Podczas piknikowego weekendu 1-2 czerwca wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu kołowego w Płocku. Zamknięty będzie „stary most” im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego i wyłączona z ruchu część ulic w rejonie Starego Miasta. Dla ułatwienia komunikacji i komfortu przyjezdnych gości zorganizowano Parking Centralny wydzielony z północnej części lotniska Aeroklubu, z którego co 20 min. będą kursowały autobusy wahadłowe na Rynek Starego Miasta, bezpośrednio sąsiadujący ze Wzgórzem Tumskim – główną widownią pokazów.

Mapki dojazdu do Parkingu Centralnego, zalecane objazdy oraz pozostałe piknikowe
aktualności na www.facebook.com/lotniczy.plock oraz na www.lotniczyplock.pl

Chcesz być na bieżąco z piknikowymi aktualnościami - zapraszamy na profil www.facebook.com/lotniczy.plock - gdzie pojawiają się najświeższe informacje oraz na stronę www.lotniczyplock.pl, gdzie można zobaczyć setki zdjęć z poprzednich edycji.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager