Jesteś w: Manager » Nieruchomości

Wzrost sprzedaży metrażu na rynku mieszkaniowym

20.02.2014 12:40  Nieruchomości
Wzrost sprzedaży metrażu na rynku mieszkaniowym Zainteresowanie kupnem oraz samą sprzedażą mieszkań deweloperzy obserwują już od dłuższego czasu. Na rynku mieszkaniowym od początku roku widać utrzymującą się stabilizację cen lokali. Według raportu opublikowanego przez portal nieruchomości Domy.pl w pierwszych 2 tygodniach roku liczba klientów kontaktujących się z deweloperami była aż o 63% większa niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

O tym, że rośnie sprzedaż metrażu mówi Łukasz Majcher, Kierownik Działu Sprzedaży Włodarzewska Development - W naszych inwestycjach w Brwinowie, przy ul. Sportowej, w Sulejówku przy Al. Piłsudskiego, na Warszawskim Ursynowie oraz w Sobieniach Królewskich w 2011 roku sprzedaliśmy 4 500  mkw powierzchni, w 2012 roku 4 900 mkw, a w 2013 było to już 7 500 mkw. W przeciągu dwóch lat suma sprzedanego metrażu zwiększyła się więc o blisko 40%.

W ramach nowego zadania inwestycyjnego Włodarzewska Development w Sulejówku powstaje blok z 30 mieszkaniami od 36,8 mkw. do 68,11 mkw. Wciąż trwa też budowa inwestycji na Warszawskim Ursynowie – jednej z cieszących się największym zainteresowaniem jeśli chodzi o zamieszkanie dzielnic Warszawy. Z raportu portalu nieruchomości Domy.pl wynika, że najbardziej poszukiwane przez klientów w styczniu br. były  mieszkania 2 pokojowe. Z zapytaniami o takie oferty zwróciło się do sprzedających blisko 38% poszukujących - wynika z najnowszej analizy popytu przygotowanej przez portal nieruchomości Domy.pl. „Dane z rynku nieruchomości oraz z naszych własnych obserwacji wskazują, że od kilku lat największą popularnością cieszą się mieszkania dwu pokojowe, o powierzchni około 45 – 55 mkw. To właśnie lokale o takim metrażu cieszą się największym zainteresowaniem i zwykle jako pierwsze znikają z oferty.” - zauważa deweloper Włodarzewska Developmnet. Niewiele mniejsze zainteresowanie budziły lokale 3-pokojowe – dotyczyła ich aż 1/3 wszystkich zapytań.

Z ostatnich badań firmy redNet Consulting wynika, że mieszkania kupują nie tylko młodzi ludzie. Dominującą grupą klientów firm deweloperskich są coraz częściej osoby, które chcą zostawić lokum w mieszkaniu z wielkiej płyty z niewygodnym rozkładem i zamieszkać w nowo wybudowanym budynku. Osoby starsze, a także młodzi ale myślący o swojej przyszłości ludzie chcą mieć przede wszystkim windę, której nie ma w wielu kamienicach i niższych blokach starszego typu. Zaczynamy być coraz bardziej świadomi także w kwestii wyboru lokalu. Chcemy aby spełniał nasze oczekiwania i aby był jak najbardziej komfortowy do życia. Planowane w ten sposób mieszkania znajdziemy jedynie na rynku pierwotnym dlatego wzrost zainteresowaniem nowymi lokalami jest jak najbardziej zrozumiały. 

au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie