W letniej odsłonie

10.08.2014 16:21  Najlepsze restauracje
AMBER ROOM W WARSZAWSKIM PAŁACU SOBAŃSKICH TO NIE TYLKO JEDNA Z NAJLEPSZYCH POLSKICH RESTAURACJI. JEST TO MIEJSCE PRESTIŻOWYCH BIZNESOWYCH SPOTKAŃ, RODZINNYCH PRZYJĘĆ, WIELU EVENTÓW, A TAKŻE WARSZTATÓW KULINARNYCH.

Na gości restauracji Amber Room czeka nowe menu. Poza stałymi, ulubionymi pozycjami wprowadzono zupełnie nowe, sezonowe dania, m.in. śledź Matias czy suflet z białej czekolady. Imponujący zestaw potraw znajdziemy w propozycjach na przystawki. To, na przykład, tatar z tuńczyka podawany z awokado, imbirem i limonką czy sałatka z czarnej soczewicy z burakiem, marchwią i kozim serem. Wśród dań głównych znajdują się ryby, takie jak jesiotr czy sandacz, a z mięs dostaniemy m.in. pierś kaczki confit w sosie Madeira czy przepyszną polędwicę wołową. Prawdziwa uczta czeka też na miłośników słodkości. Jest pieczony sernik, mus mascarpone z granitą kawową i tiulem czekoladowym, crumble z karmelizowanymi jabłkami serwowane z lodami śmietankowymi, molekularne wariacje na temat słynnego polskiego ciastka W-Z podawane z lodami z wędzonej śliwki i pianą śmietanową, i oczywiście lody i sorbety.

KUCHARZE Z TALENTEM
Restauracja w siedzibie Klubu Polskiej Rady Biznesu od lat cieszy się zasłużoną renomą. To w niej gotowali najlepsi polscy kucharze, którzy zdobywali tu doświadczenie i udoskonalali swoje umiejętności. Niektórzy z nich otworzyli ostatnio swoje własne restauracje, jak np. Wojciech Modest Amaro, który pracował w Amber Room przez 6 lat, a jego Atelier Amaro jest odznaczone jedyną w Polsce gwiazdką Michelina
Obecny szef kuchni Robert Skubisz osobiście dogląda powstające potrawy, starannie dobierając składniki, łącząc smaki. Selekcją win i innych trunków zajmuje się sommelier Klubu Polskiej Rady Biznesu.
W najnowszym rankingu najlepszych restauracji w Europie wg tegorocznego przewodnika Michelin, Amber Room jako jedyna restauracja w Polsce otrzymała 4 symbole sztućców przyznawanych za menu, wystrój, jakość obsługi oraz atmosferę lokalu. Należy wspomnieć, iż Amber Room rokrocznie jest oceniana równie wysoko przez ten przewodnik.

W SZAMPAŃSKIM STYLU
W Amber Room mieści się jedyna w Polsce Ambasada Krug. Na całym świecie jest jedynie 130 punktów ekskluzywnego szampana Krug, natomiast Ambasad działających w charakterze wydzielonego gabinetu już niespełna dwadzieścia. Znajdują się one jedynie w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, m.in. w luksusowych hotelach Mandarin Oriental w Hongkongu, Dorchester w Londynie, Adlon w Berlinie czy Guy Savoy w Las Vegas. Ambasada Krug to ekskluzywny gabinet, w którym serwowane jest specjalne menu, idealnie skomponowane do degustacji wszystkich rodzajów szampana Krug. Zespół pracowników Pałacu Sobańskich jeszcze przed otwarciem odbył szkolenie w Szampanii w celu bliższego poznania marki oraz zrozumienia zasad funkcjonowania Ambasad Krug w innych krajach. Również dania serwowane w Ambasadzie Krug powstały według wskazówek najlepszych kucharzy Szampanii. To potrawy wspaniale komponujące się z wytrawnym smakiem luksusowego trunku.

POD OKIEM MISTRZA
Do restauracji Amber Room, mimo iż mieści się w siedzibie Klubu Polskiej Rady Biznesu, przyjść może każdy. Można tu zjeść lunch biznesowy, kolację albo zorganizować przyjęcie. W lecie szczególnie przyjemnie jest zjeść posiłek przy jednym ze stolików na tarasie lub w urokliwym ogródku na tyłach posesji.
Szczególnym zainteresowaniem gości cieszą się warsztaty kulinarne organizowane w restauracji. Szef kuchni prowadzi wówczas uczestników do kuchni restauracyjnej, gdzie przy różnych „stacjach” każdy uczy się, jak przygotować pełen zestaw dań, od przystawek do deserów włącznie. Po takiej porcji nowej wiedzy goście kierowani są do restauracji, gdzie próbują przygotowanych przez siebie oraz przy pomocy kucharzy potraw. Pod czujnym okiem szefa kuchni Roberta Skubisza można spróbować swoich umiejętności w kuchni, a także nauczyć się nowych dań i technik gotowania.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager