Gęsinowym szlakiem

03.09.2013 15:54  Najlepsze restauracje
Kujawsko-Pomorskie tworzy jedyny w Polsce Gęsinowy Szlak Kulinarny, w skład którego wejdą wybrane lokale gastronomiczne oferujące dania z gesi. Kujawy i Pomorze słyną z doskonałej gęsiny, serwowanej m.in. w Pałacu Prezydenckim.

– To kolejne przedsięwzięcie związane z promowaniem gęsiny, która dzięki naszym staraniom staje się koronnym produktem spożywczym województwa kujawsko-pomorskiego. Gęsinowy Szlak Kulinarny będzie dużą atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale również turystów licznie odwiedzających nasz region – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Szlak przygotowują Urząd Marszałkowski i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Do jego tworzenia zostały zaproszone wszystkie restauracje z województwa kujawsko-pomorskiego, które w swoim menu posiadają przynajmniej dwa dania z gęsiny. Chęć udziału w projekcie wyraziło ponad dwadzieścia lokali.

Komisja certyfikacyjna rozpoczęła już wizytację zgłoszonych restauracji. Ocenia je pod względem smaku serwowanych potraw, a także jakości obsługi i wystroju. Placówki, które pomyślnie przejdą proces certyfikacji, zostaną włączone do Gęsinowego Szlaku Kulinarnego i objęte wieloma działaniami promocyjnych. Ich częścią będzie kolportaż dedykowanych map i folderów, dystrybucja aplikacji na urządzenia mobilne, promocja na stronach internetowych i portalach społecznościowych oraz rozmaite konkursy.

W przyszłości szlak zostanie rozbudowany o następne lokale oraz atrakcje. Towarzyszyć mu będą liczne wydarzenia związane z gęsiną, które co roku odbywają się w województwie kujawsko-pomorskim. Budowa szlaku jest realizowana w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie – lubię tu jeść”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager