Jesteś w: Manager » Style i trendy

Gdzie lubią odpoczywać Polacy?

19.01.2015 13:14  Style i trendy
Dokąd najchętniej podróżowali Polacy? Jak długie były ich urlopy? Na te pytania odpowiada badanie firmy Skyscanner.

Travel Trends to coroczne badanie, w którym firma Skyscanner przygląda się nawykom Polaków związanym z podróżami lotniczymi. Analizowane są tysiące połączeń z Polski, a zebrane dane pozwalają wskazać najbardziej popularne cele podróży, najtańsze i najdroższe połączenia, długość naszych urlopów, a nawet dni, w których najchętniej rezerwujemy bilety i wylatujemy z kraju.

Kiedy szukamy połączeń i kiedy wylatujemy?

Z zebranych informacji wynika, że najczęściej wylatujemy w piątki. Na drugim miejscu znalazł się czwartek, co sugeruje, że Polacy lubią przedłużyć swój weekend o jeden dzień i spędzić więcej czasu w wybranym przez siebie miejscu. Teza o popularności weekendowego wypoczynku znajduje zresztą potwierdzenie w dalszej części badania. Na trzecim miejscu najbardziej popularnych dni na wylot z kraju, znalazła się środa.
Badanie objęło również przegląd dni, w których najczęściej szukamy interesujących nas połączeń lotniczych. Tu na pierwszym miejscu znalazł się poniedziałek. Może to wskazywać, że Polacy planują swoje podróże zaraz po rozpoczęciu tygodnia pracy, po przyjściu do biura. Drugim i trzecim najbardziej popularnym dniem są odpowiednio środa i wtorek.

Najbardziej popularne kraje, do których latają Polacy

Zjednoczone Królestwo, USA oraz Hiszpania. To trzy najbardziej popularne państwa wśród Polaków rezerwujących loty w wyszukiwarce Skyscanner. Na czwartym miejscu znalazły się loty w obrębie granic Polski, a na piątym loty do Włoch.

Jednocześnie Skyscanner wskazuje także pięć najbardziej popularnych krajów wśród wylatujących na urlop rodzin. Są to:
1. Hiszpania
2. Zjednoczone Królestwo
3. Włochy
4. Stany Zjednoczone
5. Polska

Weekendowy wypad czy dłuższy wypoczynek?

W Travel Trends zebrano również informacje na temat średniej długości wypoczynku Polaków.

Najczęściej wypoczywamy przez siedem dni. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się weekendowe wypady, w tym podróże przedłużone – wypoczynek przez odpowiednio trzy i cztery dni. Czwarte miejsce to krótka, dwudniowa podróż. Dopiero na miejscu piątym znalazło się miejsce dla dłuższego – czternastodniowego – wypoczynku.

Bilety rezerwujemy przy tym z dość dużym wyprzedzeniem, choć liczba dni poprzedzających rezerwację różni się w zależności od portu lotniczego. Dla Warszawy są to średnio 62 dni, a dla Katowic i Krakowa 52 dni. Na kolejnych pozycjach znalazły się Poznań (51 dni) oraz Gdańsk (48 dni).

Ceny biletów1

Skyscanner sprawdził także ile kosztowały nas podróże, a konkretnie, najdroższe i najtańsze połączenie lotnicze popularne wśród Polaków. Wśród tych pierwszych znaleźć można miejsca, do których z Polski jest bardzo daleko – Australię, Nową Zelandię, Amerykę Południową i Amerykę Północną. Wśród najtańszych połączeń znajdziemy natomiast trasy europejskie, kontynentalne.

Najdroższe połączenia lotnicze

Brisbane
7239,03 złotych
Calgary
6647,41 złotych
Auckland
6543,96 złote
Sydney
5666,09 złotych
Rio De Janeiro
5087,81 złotych
Buenos Aires
5010,24 złotych
Melbourne
4968,81 złotych
Vancouver
4929,55 złotych
Perth
4672,22 złote
Honolulu
4226,96 złotych

Najtańsze połączenia lotnicze

Malmo
352,66 złote
Eindhoven
352,98 złote
Oslo
413,11 złotych
Sztokholm
488,89 złotych
Doncaster
514,40 złotych
Girona
514,87 złotych
Rzym
529,42 złotych
Saloniki
553,08 złote
Liverpool
573,37 złote
Ryga
619,06 złotych


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager