BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.06.2019 11:07  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Poniedziałkowa sesja przyniosła kontynuację piątkowej zniżki. Indeks WIG odbija w dół od strefy oporu majowej luki cenowej. Uwagę zwracają wyraźnie niższe obroty podkreślające, że za dominację podaży bardziej odpowiada cofnięcie popytu. Zniżce poddają się zarówno duże jak i średnie spółki, niewielką zniżkę odnotował również sWIG80. W otoczeniu globalnym główne indeksy zachodnie notowały niewielkie odchylenia względem piątkowych notowań. Na plus wyróżniał się technologiczny Nasdaq100.

Mocno zwyżkowały akcje Facebook w zapowiedzi na rozwijanie własnego środowiska kryptowalut. Ponadto mocnej zwyżce poddały się np. akcje Tesli i Netflixa, czyli podmiotów o bardzo wysokiej stopie zadłużenia, a więc istotnych beneficjentów ewentualnej obniżki stóp procentowych (niższe koszty odsetkowe). A w zakresie polityki pieniężnej kolejnym „kamykiem do ogródka” może być wczorajszy odczyt wskaźnika koniunktury NY Empire State (aktywność wytwórcza okręgu nowojorskiego), który odnotował bardzo duży spadek przechodząc na wartości ujemne. Na powrót istotnie zawężają się różnice w rentownościach rocznych i 10 letnich obligacji grożąc odwróceniem krzywej rentowności, co w ostatnich miesiącach powodowało sporą nerwowość. 

Zobacz także: Dogrywka Draghiego
 
Z krajowych informacji bieżących zwraca uwagę wypowiedź prezesa Pekao SA. Bank ocenia, że w przyszłym roku „dowiezienie” 3 mld zysku netto jest prawdopodobne. Dla porównania obecny konsensus rynkowy (źródło Bloomberg) kształtuje się lekko poniżej 2,7 mld zł. Jednym z motorów wzrostu ma ją być niższe koszty rzeczowe oraz niższa składka na BFG. Cele strategii zapisane na 2020 zakładają zejście wskaźnikiem kosztów do dochodów poniżej 40%, ROE na poziomie 12,5% oraz wspomniany zysk 3 mld zł. Jednocześnie bank chce wypłacić w przyszłym roku ok. 75% tegorocznego zysku. Oferta konsorcjum w skład, którego wchodzi Budimex o wartości 353 mln zł. jest najkorzystniej oceniona w przetargu na kontynuację robót przy odcinku autostrady A1. Budimex ma 45% udział w konsorcjum, termin zakończenia prac to grudzień 2019. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w strefie euro, wskaźnik nastrojów ZEW dla Niemiec oraz dane z rynku pierwotnego nieruchomości w USA. 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
impact fintech'18: Paulina Skrzypińska, BGŻ BNP Paribas SA   Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda