BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

03.06.2019 10:11  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Wall Street zakończył tydzień pod kreską. Taka reakcja spowodowana była nałożeniem ceł na meksykański eksport w wysokości 5%, które mają obowiązywać od 10 czerwca. Prezydent D. Trump dokonał tego ruchu ze względu na umożliwianie nielegalnej migracji do Stanów. Oświadczył, że cła mogą rosnąć co 5% miesięcznie dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Nie wiadomo zatem co będzie z ratyfikowaniem renegocjowanej umowy handlowej NAFTA przez Meksyk. Na fali takich wiadomości zniżki notowały koncerny motoryzacyjne, których produkcja znajduje się w Meksyku, w tym GE czy Ford, a także globalne salony jak Renault, Fiat, Mazda, Toyota, Honda i Nissan.

Dodatkowo pogłębia się eskalacja wojny handlowej między USA a Chinami. Chińczycy straszą analogiczną „czarną listą” podmiotów, które naruszają interesy państwa. Pomimo tego w Chinach optymizm wśród przedsiębiorców wzrasta. PMI dla przemysłu za maj wyniosło 50,2, wg CFLP to 49,4. USA nakazuje Niemcom zaprzestania współpracy z Huawei w budowie sieci 5G, jeśli się nie zastosują to ograniczą przepływ wrażliwych danych ze względu na bezpieczeństwo.  To samo stanowisko ma zostać wystosowane do Wlk. Brytanii. Uber zyskiwał na piątkowej sesji, bowiem strata z I kw. była zgodna z oczekiwaniami. 
 
Polska giełda wyróżniała się pozytywnie wśród pozostałych - europejskich i amerykańskich -giełd. W gronie największych spółek najmocniej zwyżkowały akcje Play. Najniżej znalazło się CD Projekt prawdopodobnie w obawie o grę Cyberpunk2077, która ma zostać zaprezentowana na targach w Los Angeles w dniach 11-13 czerwca. Dodatkowo prezes poinformował, że spółka pracuje równolegle nad drugą grą, która ma zostać wypuszczona w 2021 roku. Na szerokim rynku akcji mocno zniżkowała Bogdanka pomimo dobrych wyników za I kw. 

Zobacz takżeCD Projekt liczy, że GOG Galaxy 2.0 będzie sposobem na zwiększenie sprzedaży

AMICA planuje eskalację sprzedaży na rynku włoskim i hiszpańskim a w 2023 roku zamierza osiągnąć 4 mld zł przychodów i 334 mln zł EBITDA. Liczba klientów LiveChat Software wzrosła w maju o 263 netto. W piątek podano, że dynamika PKB za I kw. wypadła lepiej od prognozy co przyczyniło się do pozytywnych nastrojów. Dzisiaj ogłoszone zostanie PMI dla przemysłu za maj (konsensus 49).
 
Dwie ostatnie sesje pokazały siłę popytu na lokalnym rynku akcji. Chwilowe przebicie dwóch linii wsparcia zostało zakończone i kurs powrócił do kanału w przedziałach 56 961 -59 616. Nastroje globalne ze względu na toczone i eskalowane wojny handlowe są mocno negatywne. Czy siła popytu z ostatnich dwóch sesji zdoła przeważyć sentyment globalny? Zdawać by się mogło, że nie. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda