BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.01.2019 09:26  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Wall Street zakończył sesję na niewielkich zwyżkach. Trwa 20. dzień zawieszenia prac rządu federalnego USA, jeśli potrwa do soboty to będzie to najdłuższy w historii shutdown a rynek obawia się, że tak długo trwająca przerwa w działaniach może poskutkować spadkiem PKB. Trump ogłosił, że „odnosi ogromny sukces” w relacjach handlowych z Chinami. W pozytywnym nastroju są także władze Chin. Poinformowały, że przeprowadzone rozmowy stanowią dobrą podstawę dla rozwiązania problemów na linii USA-Chiny.

Dobre informacje napłynęły z odczytu tygodniowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach 216 tys. wobec konsensusu 225 tys. Po czwartkowej sesji swoje wystąpienie miał J. Powell. Podtrzymał stanowisko Fedu w kwestii elastyczności polityki monetarnej i dodał, że zagrożeniem dla wzrostu gospodarczego może być spowolnienie dynamiki przyrostu światowego PKB. Wyraził swoje zaniepokojenie deficytem budżetowym USA. Według szefa Fed nie ma jak na razie podwyższonego zagrożenia recesją w Stanach w najbliższym czasie a rok 2018r. był bardzo dobry dla amerykańskiej gospodarki przy mocnym rynku pracy. Wyraził swoją opinię, że długotrwałe zawieszenie działań rządu z pewnością będzie miało negatywny wpływ na dane gospodarcze.
 
W protokole z posiedzenia ECB zostało zapisane, że ostatnio pojawiło się więcej negatywnych niż pozytywnych informacji co zostało uwzględnione w nowej korektowej projekcji makroekonomicznej. Ryzyka dla perspektyw gospodarczych oddziaływały na minus, co podwyższało ogólną niepewność. W takich warunkach otoczenie pozostaje kruche i płynne a, jak padło w dyskusji, zaradzić mogą operacje refinansujące w politykę pieniężną.
 
Wśród największych spółek akcje JSW spadły o 1% po informacjach o odwołaniu dwóch wiceprezesów. Z decyzją tą walczą związki zawodowe. Lotos ponownie pobił swoje maksima i notowany był po 93,3 zł. CD Projekt wybijał się wzrostem o 3,64% po zmianach perspektyw na „kupuj” przez kilka podmiotów finansowych.
 
W przyszłym tygodniu wyniki za IV kwartał 2018r. zaprezentują światowe giganty takie jak JP Morgan Chase, Bank of America, BlackRock i Morgan Stanley co będzie miało duże oddziaływanie na zachowanie rynku w USA. Na piątkowej sesji w Stanach opublikowane zostaną dane dotyczące inflacji CPI. Konsensus plasuje się na poziomie -0,1% (m/m) i 1,9% (r/r).
 
Sesja na WIG otworzyła się na niewielkim plusie, później miał miejsce spadek powodujący lekką korektę. Nadal mamy do czynienia z trendem bocznym z testem dolnym na poziomie 56 961,8 i górnym 59 616,6.  /Wioletta Pawłowska/
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda