Jesteś w: Manager » Komentarze walutowe

Oznaki słabości

20.03.2017 12:02  Komentarze walutowe
Oznaki słabości
 • Dolar wciąż słaby
 • Spotkanie G20 nie wypłynęło pozytywnie na rynki
 • Na rynku kryptowalut zyskuje Ethereum 
 
Od czasu podjęcia decyzji dotyczącej podwyżki stóp procentowych w USA - dolar wciąż zniżkuje. Dziś rano US Dollar Index znajdował się na poziomie 99-100 punktów. Słabe notowania amerykańskiej waluty niosą ze sobą wzrost cen złota, którego cena za uncję kształtowała się dziś rano na pułapie 1232 USD. Ubiegłotygodniowa decyzja FED pozytywnie wpłynęła na notowania indeksów.Od środy zyskiwał m.in. DAX, CAC40 czy FTSE100. Jednak wraz z początkiem tygodnia pojawiły się pierwsze oznaki słabości w postaci lekkich spadków. Przyczyną takiego stanu rzeczy są wydarzenia ubiegłego weekendu. Spotkanie kanclerz Merkel z prezydentem Trupem nie przebiegało w entuzjastycznej atmosferze, natomiast szczyt G20 nie przyniósł dobrych wiadomości w dziedzinie międzynarodowej wymiany handlowej. 
 
Inwestorzy będą się także bacznie przyglądać dzisiejszej telewizyjnej debacie przedwyborczej we Francji. O przywództwo w sondażach walczyć będą Marie Le Pen oraz socjalista Emanuel Macron. Gra toczyć się będzie o elektorat Francois’a Filliona. 
 
Ubiegły tydzień stał także pod znakiem rynku kryptowalut – główną przyczyną była zwyżka notowań Ethereum z 22 dolarów do 42. Z analizy społecznościowej platformy inwestycyjnej eToro wynika, całkowity wolumin transakcji Ethereum wzrósł w ciągu ostatnich 6 miesięcy z 20 do 450 milionów USD. Natomiast najbardziej znana kryptowaluta – Bitcoin wyraźnie słabnie. W ciągu weekendu kapitalizacja rynkowa spadła z 18 miliardów do 17 miliardów dolarów, pikuje także rynkowa wartość waluty, od początku miesiąca jej wartość spadła o prawie 250 dolarów.   

 
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro.
 
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Według mnie interesujące są jedynie dwa kursy. Kurs złota i dolara. Dzięki nim jestem w stanie bezpiecznie odkładać na emeryturę bez obawy o kryzysy i inne nieprzewidziane zjawiska gospodarcze. Odkładam od lat na powiernik.net i buduję własne rezerwy złota za grosze. Polecam

  ~Złoty   (20 marca 2017 o 15:20)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty