Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Wczorajsza sesja w skrócie

17.04.2018 09:06  Komentarze giełdowe
Wczorajsza sesja w skrócie
Najciekawszym momentem poniedziałkowej sesji był zdecydowanie czas przed rozpoczęciem notowań, kiedy to
inwestorzy mieli okazje poznać dwie wykluczające się informacje na temat spółki GetBack. Najpierw spółka poinformowała o negocjacjach z PKO BP i PFR na temat finansowania w wysokości 250 mln PLN, po czym obie instytucje zaprzeczyły prowadzeniu rozmów z windykatorem a przedstawiciele PFR zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do KNF z podejrzeniem o manipulację.
 
Handel na akcjach GetBacku potrwał jedynie 4 minuty po czym przy spadku o 17% notowania zostały zawieszone (podobnie było w przypadku obligacji). Po decyzji GPW wszystkie stan z początku sesji na wszystkich instrumentach, których emitentem jest GetBack utrzymał się do końca sesji (notowania obligacji zawieszono również w dniu dzisiejszym).
 
Cała reszta dnia upłynęła pod dyktando mizernej reakcji inwestorów na dwie istotne informacje z poprzedniego tygodnia –
podwyższenie perspektywy ratingu Polski przez S&P oraz atak rakietowy USA na Syrię. Wydaje się, że oba te zdarzenia wpisują się w oczekiwania inwestorów i tym samym rozwiewają pewną dozę niepewności z ostatnich dni. Ostatecznie wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na minusie a na wzrosty przyszło poczekać do kolejnych dni. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda